20.09.2018 12:03

Led Zeppelin chce uruchomić własny serwis streamingowy

Co znajdziemy na takim serwisie streamingowym? Zapowiada się niezła gratka dla fanów Led Zeppelin.

Led Zeppelin chce uruchomić własny serwis streamingowy
foto: shutterstock.com

Teraz już wiadomo, dlaczego Led Zeppelin poprosił syna Johna Bonhama o zmianę nazwy jego tribute bandu. Jason Bonham’s Led Zeppelin Experience nazywa się teraz Jason Bonham's Led Zeppelin Evening. Fani liczyli, że taka prośba Led Zeppelin może oznaczać, że muzycy planują jakieś specjalne koncerty, ale okazało się, że chodzi o coś zupełnie innego.

Led Zeppelin z własnym serwisem streamingowym

Z okazji świętowania 50-lecia Led Zeppelin postanowił stworzyć własny serwis streamingowy Led Zeppelin Experience. Co znajdziemy na tej platformie? Łatwo się domyślić, że na serwisie będziemy mogli przesłuchać nagrania tylko Led Zeppelin, ale nie będą to materiały znane nam ze studyjnym płyt, tylko dotychczas niepublikowane wcześniej nagrania koncertowe, których ma sporo u siebie Jimmy Page. W jednym z wywiadów gitarzysta wyznał, że materiału starczy na tyle, by go publikować przez następne 10 lat.

Jeszcze w kwietniu 2018 muzycy postanowili złożyć wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego Led Zeppelin Experience na terenie USA, Wielkiej Brytanii i Europy, coś zatem rzeczywiście się święci.

50-lecie grupy Led Zeppelin

Led Zeppelin przyszykował wiele rarytasów z okazji swojego 50-lecia - po raz pierwszy  grupa opublikowała specjalne wydawnictwo z okazji Record Store Day. W czerwcu 2018 roku ukazała się reedycja albumu „The Song Remains The Same” – jest to nagrana w 1976 roku ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule.

Nie zabrakło też ilustrowanej książki „Led Zeppelin by Led Zeppelin”. Na 400 stronach znajdują się niepublikowane wcześniej liczne fotografie z archiwum Led Zeppelin.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Led Zeppelin