30.03.2018 16:53

Led Zeppelin czy Greta Van Fleet? Seniorzy mieli problem z odróżnieniem zespołów

Nawet pokolenie, które wychowało się na twórczości Led Zeppelin było pod wrażeniem młodej kapeli i nie mogło rozróżnić, czy słyszy głos Roberta Planta, czy wokal frontmana grupy Greta Van Fleet. 

Greta Van Fleet vs. Led Zeppelin - seniorzy ocenili
foto: kadr z wideo

Trzech braci stworzyło w 2012 roku zespół Greta Van Fleet młodzi wykonawcy zainteresowali krytyków oraz melomanów pod tym względem, że brzmią jak Led Zeppelin. Muzycy zdobyli popularność „Highway Tune” w 2017 roku i mają na swoim koncie dwie EP-ki – „Black Smoke Rising” oraz „From The Fires”. 

Greta Van Fleet właśnie pracuje nad pierwszym studyjnym albumem i fani dobrego rocka już zacierają ręce. Co natomiast o młodej kapeli sądzą seniorzy, którzy pamiętają jeszcze czasy świetności Led Zeppelin? Okazuje się, że trudno znaleźć różnice między tymi kapelami.

Greta Van Fleet vs. Led Zeppelin

Starsze pokolenie słuchając młodej kapeli braci stwierdziło, że ta muzyka brzmi jak z lat 60.-70. i bardzo przypomina Led Zeppelin. Gdy natomiast zobaczyli klipy grupy Greta Van Fleet zdziwili się na widok tak młodych muzyków.

Najtrudniejszym jednak zadaniem było odgadnięcie, czy dany utwór wykonuje wokalista Led Zeppelin czy Greta Van Fleet. Sprawdźcie, jak im poszło:

Jedna osoba uczestnicząca w teście stwierdziła nawet, że frontman grupy Greta Van Fleet ma nawet lepszy głos niż Robert Plant, co może wydawać się śmiałym stwierdzeniem. Jedno jest pewne - seniorzy zachwycili się zespołem i mocno trzymają kciuki, żeby kapela dalej się rozwijała, bo ma spory potencjał. 

Jeżeli mało Wam filmików z seniorami, którzy oceniają muzykę znanych grup to możecie również sięgnąć po wideo, w którym starsze pokolenie komentuje klipy Rammsteina czy utwory Pink Floyd. 

Który zespół wolisz?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Led Zeppelin Greta Van Fleet