14.02.2019 14:14

Led Zeppelin i Vans stworzyli kolekcję ubrań z okazji 50-lecia grupy

Zobaczcie, jak prezentuje się kolekcja ubrań, która celebruje okrągłe urodziny Led Zeppelin.

Led Zeppelin
foto: PF1/Cover Images/EAST NEWS

Pierwszy koncert Roberta Planta, Jimmy'ego Page'a, Johna Paula Jonesa oraz Johna Bonhama pod szyldem The New Yardbirds odbył się 7 września 1968 roku w Danii. Parę miesięcy później muzycy weszli do studia już jako Led Zeppelin, aby nagrać debiutancki krążek. Tak rozpoczęła się historie jednego z najważniejszych zespołów w historii rocka.

Led Zeppelin połączył siły z Vans

Z okazji 50-lecia Led Zeppelin przygotował wiele rarytasów w 2018, m.in. pojawiły się reedycja albumu „The Song Remains The Same” oraz specjalne 3 nowe wydawnictwa cyfrowe. Kapela postanowiła świętować również w 2019 swoje urodziny.

Robert Plant
Robert Plant
Przeczytaj także Led Zeppelin wróci do koncertowania z hologramem Johna Bonhama? Tego chciałby jego syn

Tym razem Led Zeppelin pochwalił się współpracą z Vans - do dyspozycji mamy dwa modele czarnych butów, na których znajdziemy m.in. symbole muzyków. Nie zabrakło również czapki z daszkiem oraz koszulki z Led Zeppelin. Jak na razie nie podano szczegółów odnośnie tych produktów:

Na tym jednak nie koniec, bowiem Led Zeppelin pochwalił się również specjalną deską snowboardową firmy Burton z grafiką celebrującą 50-lecie. Koszt takiego cuda to 749,95 dolarów.

Moda i muzyka

Basista Duran Duran powiedział kiedyś, że moda i muzyka są jak małżeństwo. Coś w tym rzeczywiście jest, bowiem wielu artystów dba o swój wizerunek, jak również współpracuje ze znanymi markami. Wystarczy wspomnieć, że Sex Pistols połączył siły z Dr. Martens, natomiast Vans ma za sobą kolaborację z Metallicą.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Led Zeppelin