Led Zeppelin nie wróci za 800 mln dolarów!?

Urszula Drabińska
10.11.2014 16:45
Led Zeppelin nie wróci za 800 mln dolarów!? Fot. Egghead06, CC BY 3.0

Robert Plant rozwiał wszelkie nadzieje na reaktywację zespołu… Odrzucił ofertę opiewającą na 800 mln dolarów! Dlaczego?

Jeszcze niedawno to Jimmy Page opowiadał, dlaczego po śmierci Johna Bonhama w 1980 roku pozostali członkowie zespołu po prostu nie zrobili sobie przerwy, nie odpoczęli i nie wrócili za jakiś czas.

Okazuje się jednak, że to poczucie, iż kogoś ważnego nie da się ot tak zastąpić, dużo wyżej ceni sobie wokalista legendarnej grupy.

Robert Plant mówi nie

Artysta odrzucił propozycję, która wydawała się nie odrzucenia. Przynajmniej według tego, co ją wysunął… Historię w miniony weekend opisał brytyjski tabloid „The Mirror”.

Brytyjski miliarder i jednocześnie wielki miłośnik twórczości Led Zeppelin, Richard Branson, podobno zaoferował Plantowi, Page’owi, Paulowi Jonesowi oraz synowi zmarłego perkusisty – Jasonowi Bonhamowi w sumie prawie 800 mln dolarów za powrót na scenę. Za pierwsze 35 koncertów w 3 miastach (w Londynie, Berlinie i New Jersey) panowie otrzymaliby połowę sumy.

Bogacz dzielił skórę na niedźwiedziu i planował już późniejszą trasę z kolejnymi 45 show. Szyki popsuł mu Plant. Trzeba jednak przyznać, że trochę się wahał.

Jimmy, John i Jason podpisali kontrakt natychmiast. Decyzja była dla nich prosta, ale Robert poprosił o 48 godzin, by to przemyśleć. Zszokował wszystkich, kiedy powiedział „nie” i podarł dokumenty.

A bez niego oczywiście nie ma mowy o powrocie Led Zeppelin. Fani docenią jego ideały?

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.