28.02.2018 12:37

Led Zeppelin poprosił Jasona Bonhama o zmianę nazwy jego koncertowego zespołu

Syn legendarnego perkusisty nie widział problemu, by zmienić nazwę. Fani kapeli doszukują się jednak drugiego dna w tej sytuacji.

Led Zeppelin i Jason Bonham
foto: kadr z wideo

Jason Bonham nie tylko koncertował z muzykami Led Zeppelin, ale również uhonorowuje ich dorobek od paru lat ze swoim projektem Jason Bonham’s Led Zeppelin Experience. Spostrzegawczy fani zauważyli, że zespół koncertowy Bonhama występuje obecnie pod szyldem Jason Bonham's Led Zeppelin Evening.

Nie jest to błąd, bowiem Bonham wyjaśnia, że niedawno zmienił nazwę z szacunku oraz na prośbę Led Zeppelin. W rozmowie z Premiere Networks, perkusista wyjaśnił:

"

Zespół ma plany co do nazwy Led Zeppelin Experience. Powiedziałem wtedy, że jest to ok, ale zależy mi, by zachować logo JBLZE. "

Muzyk zdradził zatem, jak dogadał się z Led Zeppelin:

"

Po pierwsze, mam to logo na tablicy rejestracyjnej na moim samochodzie, a po drugie, mam ogromne tło, za które zapłaciłem w zeszłym roku. Dla mnie liczy się muzyka, więc nazwa nie jest najistotniejsza. Chciałem po prostu zachować logo, więc zaproponowałem taką nazwę. Nie wiem, jakie są ich plany, ale daję im wolną rękę. "

50-lecie Led Zeppelin

Led Zeppelin zapowiedział, że szykuje coś wyjątkowego na 50-lecie zespołu - na razie wiadomo, że po raz pierwszy zespół opublikuje specjalne wydawnictwo z okazji Record Store Day. Czy słowa Bonhama mogą oznaczać, że muzycy szykują jeszcze coś, np. występy cover bandu? Coś rzeczywiście jest na rzeczy i warto przyglądać się sytuacji.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Led Zeppelin