Led Zeppelin stworzył 3 nowe cyfrowe wydawnictwa z okazji 50-lecia grupy

Aleksandra Degórska
28.09.2018 16:43
Led Zeppelin stworzył 3 nowe cyfrowe wydawnictwa z okazji 50-lecia grupy Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Zobaczcie, co przygotował Led Zeppelin dla swoich fanów.

Z okazji 50-lecia Led Zeppelin przygotował kolejne niespodzianki dla fanów. Zespół zaprezentował 3 nowe wydawnictwa cyfrowe, które znajdziemy m.in. na serwisach streamingowych. Led Zeppelin X Led Zeppelin to kolekcja 30 utworów z 8 albumów studyjnych zespołu.

Oczywiście na kompilacji nie mogło zabraknąć takich piosenek, jak m.in. Immigrant Song”, „Whole Lotta Love”, „Kashmir” czy „Stairway To Heaven”. Na składance znajdziemy również „Rock And Roll” w wersji Sunset Sound Mix, która wcześniej nie była dostępna w wersji cyfrowej.

3 nowe wydawnictwa cyfrowe z okazji 50-lecia Led Zeppelin

An Introduction To Led Zeppelin, jak sama nazwa wskazuje, to ciekawa propozycja dla osób, które chcą przesłuchać największe przeboje zespołu. Na trackliście znajdziemy 10 znanych utworów Led Zeppelin.

Trzecią propozycją jest wydawnictwo, które ukazało się na Record Store Day i było pierwszą płytą, którą Led Zeppelin kiedykolwiek przygotował na potrzeby tej imprezy. Na tym wydawnictwie ukazały się 2 wcześniej niepublikowane wersje 2 utworów. Wersja „Rock and Roll” pochodzi z miksu „Sunset Sound Mixes” powstałego z myślą o czwartej płycie Led Zeppelin. Natomiast „Olympic Studios Mix” utworu „Friends” wybrzmiał bez instrumentacji.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

50-lecie Led Zeppelin

Z okazji okrągłych urodzin w czerwcu 2018 roku ukazała się reedycja albumu „The Song Remains The Same” – jest to nagrana w 1976 roku ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule. Co więcej Led Zeppelin planuje stworzenie własnego serwisu streamingowego. Urodziny Led Zeppelin postanowił również uczcić serwis Antyradio.pl - zapytaliśmy czytelników, który album i utwór grupy jest najlepszy. Sprawdźcie wyniki tej sondy.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.