13.10.2014 11:48

Led Zeppelin to zespół widmo?

Czy można nie istnieć, jednocześnie wydając kolejne płyty i dobrze na tym zarabiać? Brytyjska grupa powoli staje się ekspertem w tej dziedzinie. Co znajdziemy w najnowszej Super Deluxe Edition Led Zeppelin?

Led Zeppelin to zespół widmo?
foto: en.wikipedia.org

Zespół Led Zeppelin udostępnił wideo zapowiadające najnowszy box kolekcjonerski. Będzie to reedycja płyty z 1973 roku – „Houses of the Holy”. Grupa już wcześniej poinformowała o odświeżeniu wersji „Led Zeppelin IV”.

Wznowione wydania płyt mają ukazać się już 27 października 2014 roku. Będą to wersje piosenek zremasterowane przez Jimmy’ego Page’a oraz niepublikowane dotąd utwory zespołu pochodzące z archiwów.

Nowy trailer zawiera fragment nowego miksu kawałka „The Rain Song” oraz zdradza zawartość zestawu płytowego.

Co będzie zawierać edycja Super Deluxe?

  1. CD1: Zremasterowany album na CD w replice winylowego rękawa
  2. CD2: Album CD z nową, alternatywną okładką
  3. Vinyl 1: Zremasterowany album na winylu 180g w replice oryginalnego rękawa
  4. Vinyl 2/3: Album na winylu 180g z nową, alternatywną okładką
  5. HD Download Card - 96 kHz/24 bit
  6. 80-stronicowa książka w twardej oprawie zawierająca niepublikowane wcześniej zdjęcia
  7. Wydruk oryginalnej wersji okładki albumu w jakości HD, pierwszej z 30 000, które będą indywidualnie ponumerowane

Odświeżone wydawnictwa będą dostępne także w wersji pojedynczych albumów CD, bądź winyli, a także w formie deluxe – jako podwójny krążek. Materiał dostępny będzie także w formie cyfrowej.

Piąta płyta grupy, „Houses of the Holy”, ukazała się cztery lata po kultowej „Led Zeppelin IV”. Nie osiągnęła aż takiej popularności jak poprzedniczka. Mimo to, sprzedała się w ponad 11 milionach egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych, co uznać można za niesamowity sukces. W 2003 album został sklasyfikowany na 149. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”.

Co dalej z Led Zeppelin?

W zeszłym miesiącu Jimmy Page ogłosił, że nie ma już szans na to, by zespół kiedykolwiek ponownie pojawił się na scenie. Czy zremasterowane albumy wzbudzają w gitarzyście chęć do przywrócenia zespołu do życia?

"

Nie sądzę, żeby było to możliwe, więc nie jestem w  stanie powiedzieć wiele więcej na ten temat. Nie będę zdradzał szczegółowo co powiedziała ta osoba, a co innego tamta. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że sytuacja nie wygląda obiecująco, czyż nie? "

Chcielibyście powrotu legendy, czy jednak „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść”, jak śpiewa „polskie Led Zeppelin”? :) Kupicie taki box?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Led Zeppelin