Led Zeppelin wyda po raz pierwszy singiel z okazji Record Store Day
Aleksandra Degórska
28.02.2018 15:19
Led Zeppelin wyda po raz pierwszy singiel z okazji Record Store Day Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Wydawnictwo jest częścią obchodów 50-lecia zespołu. Sprawdźcie, co znajdziecie na tym singlu.

Z okazji okrągłych urodzin zespołu muzycy postanowili wydać coś, co zaciekawi niejednego fana Led Zeppelin. Mowa o singlu, który pojawi się w Record Store Day - będzie to pierwsze wydawnictwo zespołu, które pojawiło się specjalnie na to muzyczne święto.

21 kwietnia 2018 roku światło dzienne ujrzy 7-calowy singiel w żółtym kolorze, wyprodukowany przez Jimmy'ego Page'a. Na tym wydawnictwie ukażą się 2 wcześniej niepublikowane wersje utworów „Rock and Roll” i „Friends”.

Wcześniej niepublikowana wersja „Rock and Roll” pochodzi z miksu „Sunset Sound Mixes” powstałego z myślą o czwartej płycie Led Zeppelin. Dotychczas opublikowano tylko dwa utwory z tego miksu - „When The Levee Breaks”, który pojawił się na oryginalnym albumie oraz „Stairway to Heaven” opublikowany w 2014 roku na edycji deluxe płyty. Natomiast „Olympic Studios Mix” utworu „Friends” wybrzmi bez instrumentacji.

Co więcej Led Zeppelin zapowiedział wydanie 23 marca 2018 zremasterowej wersji koncertówki How The West Was Won w różnych formatach, m.in. na winylu. Nagrania pochodzą z występów zespołu w Los Angeles Forum i Long Beach Arena w 1972 roku.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Obchody 50-lecia Led Zeppelin

Ostatnio Led Zeppelin poprosił Jasona Bonhama o zmianę nazwy jego koncertowego zespołu, bowiem coś planuje z nazwą Led Zeppelin Experience. Fani spekulują, że może chodzić o jakieś specjalne koncerty z okazji 50-lecia grupy.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.