28.02.2018 15:19

Led Zeppelin wyda po raz pierwszy singiel z okazji Record Store Day

Wydawnictwo jest częścią obchodów 50-lecia zespołu. Sprawdźcie, co znajdziecie na tym singlu.

Robert Plant (ex-Led Zeppelin)
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Z okazji okrągłych urodzin zespołu muzycy postanowili wydać coś, co zaciekawi niejednego fana Led Zeppelin. Mowa o singlu, który pojawi się w Record Store Day - będzie to pierwsze wydawnictwo zespołu, które pojawiło się specjalnie na to muzyczne święto.

21 kwietnia 2018 roku światło dzienne ujrzy 7-calowy singiel w żółtym kolorze, wyprodukowany przez Jimmy'ego Page'a. Na tym wydawnictwie ukażą się 2 wcześniej niepublikowane wersje utworów „Rock and Roll” i „Friends”.

Wcześniej niepublikowana wersja „Rock and Roll” pochodzi z miksu „Sunset Sound Mixes” powstałego z myślą o czwartej płycie Led Zeppelin. Dotychczas opublikowano tylko dwa utwory z tego miksu - „When The Levee Breaks”, który pojawił się na oryginalnym albumie oraz „Stairway to Heaven” opublikowany w 2014 roku na edycji deluxe płyty. Natomiast „Olympic Studios Mix” utworu „Friends” wybrzmi bez instrumentacji.

Co więcej Led Zeppelin zapowiedział wydanie 23 marca 2018 zremasterowej wersji koncertówki How The West Was Won w różnych formatach, m.in. na winylu. Nagrania pochodzą z występów zespołu w Los Angeles Forum i Long Beach Arena w 1972 roku.

Reedycja koncertówki Led Zeppelin

Obchody 50-lecia Led Zeppelin

Ostatnio Led Zeppelin poprosił Jasona Bonhama o zmianę nazwy jego koncertowego zespołu, bowiem coś planuje z nazwą Led Zeppelin Experience. Fani spekulują, że może chodzić o jakieś specjalne koncerty z okazji 50-lecia grupy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Led Zeppelin