01.04.2015 14:17

Led Zeppelin z interaktywnym wideo

Led Zeppelin podzielił się interaktywnym klipem do bonusowego kawałka ze wznowionej płyty „Physical Graffiti”. Zobaczcie, jak to wygląda!

Led Zeppelin z interaktywnym wideo
foto: kadr z wideo

Czy kiedykolwiek patrząc na okładkę płyty „Physical Graffiti” zastanawialiście się, co ciekawego działo się za oknami słynnego budynku? Teraz już nie musicie! Nowojorska kamienica na oprawie nowego wydawnictwa Led Zeppelin szaleje. Zobaczcie, jak ten dom ożywa w wideo promującym reedycję krążka. Nie zapomnijcie poklikać w okienka!

Zespół wydał wznowienie szóstego studyjnego albumu 24 lutego 2015 roku. Pierwsze dwie płyty CD (w wersji dla muzycznych pasjonatów – winylowe) zawierają oryginalne utwory z „Physical Graffiti”. Na trzecim krążku znajdują się natomiast niepublikowane wcześniej przeróbki piosenek z połowy lat 70. Jedną z nich jest „Trampled Under Foot”, którego roboczy tytuł to „Brandy & Coke”.

Interaktywny film został stworzony przez firmę Interlude. To właśnie dzięki niej możecie zajrzeć do wnętrza słynnej kamienicy przez szesnaście okien. Robert Plant twierdzi, że reedycje Led Zeppelin to „nic szczególnego”. Trudno jednak powiedzieć to samo, patrząc na kawał dobrej roboty, jakim jest ten klip...

Co jeszcze ciekawego u lidera Led Zeppelin? 21 marca 2015 roku Plant dołączył do Jacka White’a podczas koncertu w Argentynie. Zobaczcie, jak wykonali razem „The Lemon Song”.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Led Zeppelin