18.08.2015 11:36

Led Zeppelin z medalem w pływaniu synchronicznym...

Wymachiwanie nogami w wodzie do utworu „Stairway To Heaven” przyniosło tym paniom złoty medal w światowych mistrzostwach w pływaniu synchronicznym. Jak to wyglądało?

Led Zeppelin z medalem w pływaniu synchronicznym...
foto: imago / Insidefoto / East News

Słuchanie klasyka Led Zeppelin nierzadko przynosi wzruszenia. Jednak jak to jest, kiedy ogląda się „wodny balet”, którego układ choreograficzny został specjalnie stworzony do „Stairway To Heaven”? Okazuje się, że pływanie też może wyciskać łzy...

Połączenie dwóch teoretycznie mocno różniących się dziedzin zazwyczaj wywołuje kontrowersje – albo uchodzi za niedopuszczalne albo wywołuje zachwyt.

Ciekawe czy te panie płakały pod wodą... :) Przekonajcie się sami!

Wyobrażacie sobie, jak wyglądałby układ choreograficzny „wypływany” do kawałków zespołu Meshuggah? Publiczność musiałaby chyba wyposażyć się w płaszcze przeciwdeszczowe...

Takich ekstremalnych przypadków jeszcze nie znamy, ale pływać synchronicznie do numerów Metalliki jak najbardziej się da i mamy na to dowód. Duet Boudreau-Gagnon to dwie panie, którym wprowadzanie metalowych innowacji do sportu nie jest wcale obce.

"

Wybór takiej muzyki jest odstępstwem od normy. To nowość. Pływanie do kawałków zespołu Metallica zostało dobrze przyjęte przez sędziów oraz trenerów z całego świata. Z pewnością był to dobry ruch. "

Jakie utwory wypadłyby na basenie najlepiej?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Led Zeppelin