Led Zeppelin z okazji 50-lecia zagra w barze z frytkami?

Olga Konarzycka
09.07.2018 13:09
Led Zeppelin z okazji 50-lecia zagra w barze z frytkami? Fot. Eastnews/Dan Reid/REX/Shutterstock/Rex Features/Pixabay.com CC0

Robert Plant jedyną szansę na ponowne spotkanie grupy widzi w barze serwującym frytki w londyńskim Camden.

Członkowie Led Zeppelin zdecydowanie mają w tym roku co świętować. Grupa obchodzi bowiem 50-lecie swojej działalności. Z tego powodu wielu fanów liczyło na ponowne spotkanie muzyków na scenie.

Pogłoskom o serii specjalnych występów w lutym 2018 roku zaprzeczał już Jimmy Page. W rozmowie z Planet Rock Magazine gitarzysta zespołu przyznał, iż wspólny koncert składu Led Zeppelin jest raczej mało prawdopodobny.

Teraz głos w sprawie postanowił zabrać wokalista Robert Plant. Muzyk rozmawiał już ponoć z Pagem i klawiszowcem Johnem Paulem Johnsem o tym, czy i jak grupa powinna świętować okrągłe urodziny. Zapytany przez Press Association o możliwość ponownego spotkania zespołu na scenie, Plant zażartował, że może się ono odbyć co najwyżej przy porcji frytek z londyńskiego baru.

 Tylko w barze z frytkami w Camden Town!

Led Zeppelin świętuje 50. urodziny

Chociaż fani nie będą mogli ponownie posłuchać Led Zeppelin na żywo, muzycy grupy nie zrezygnowali całkowicie z obchodów jubileuszu. Jimmy Page już w grudniu 2017 roku podczas rozmowy z Academy of Achievement zapowiadał „wszelkiego rodzaju niespodzianki”.

W czerwcu 2018 roku ukazała się reedycja płyty „The Song Remains The Same” – nagranej w 1976 roku ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule.

Plant, Page i Jones pracują również nad książką pod tytułem „Led Zeppelin by Led Zeppelin”. W czerwcu 2018 roku na profilu grupy na Twitterze pojawiła się oficjalna zapowiedź wydawnictwa, opisująca je jako „pierwszą i jedyną ilustrowaną książkę powstałą we współpracy z członkami zespołu”.

Na ponad 400 stronach znajdą się niepublikowane wcześniej materiały oraz liczne fotografie z archiwum Led Zeppelin. W książce umieszczone zostaną również zdjęcia fotografów z całego świata, mające upamiętniać dokonania muzyków.

Led Zeppelin na scenie

Grupa Led Zeppelin powstała w 1968 roku w Londynie. Przez zaledwie 12 lat jej istnienia wydała 9 albumów studyjnych. W 1980 roku, po śmierci perkusisty Johna Bohnama pozostali członkowie postanowili zakończyć działalność zespołu. Plant w rozmowie z Press Association przyznał jednak, że mimo stosunkowo krótkiej aktywności, nie narzeka na to jak potoczyły się losy zespołu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i uradowani naszą bardzo, bardzo krótką karierą. Jak o tym pomyśleć, to zaledwie 12 lat. Mamy się dobrze, ale no wiesz…

Większość członków, jak Plant czy Page kontynuowała kariery solowo. Muzycy kilkakrotnie spotykali się na scenie podczas specjalnych koncertów. Ostatni z nich odbył się w 2007 roku na O2 Arena w Londynie.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.