26.06.2017 13:19

Legendarny Woodstockowicz zostanie upamiętniony na Woodstocku 2017

Fani chcą uczcić pamięć Andrzeja „Kaczora” Kaczkowskiego podczas zbliżającej się edycji Woodstocku. Sprawdźcie, na czym będzie polegać na akcja.

Legendarny Woodstockowicz zostanie upamiętniony na Woodstocku 2017
foto: kadr z wideo

14 lutego 2017 roku odszedł Andrzej „Kaczor” Kaczkowski - legendarna postać Przystanku Woodstock. Kaczkowski był uzależniony od narkotyków i będąc na festiwalu chętnie rozmawiał z ludźmi opowiadając swoją historię. Napisał również książkę „Ja, hipis, narkoman. Od fascynacji do degrengolady.

Wiele osób mocno przejęło się informacją o odejściu Woodstockowicza dzieląc się wspólnymi zdjęciami oraz wspomnieniami. Projekt charytatywny „Wszystkie jesteście piękne” postanowił zatem poprosić organizatorów o symboliczne uczczenie pamięci Kaczkowskiego.

Nie chodzi jednak o minutę ciszy, a o to, żeby idee Woodstockowicza wprowadzić w życie:

"

Wyświetlenie na telebimie krótkiego filmiku na temat Andrzeja oraz miłości obecnej na Woodstocku z prośbą, aby każdy Woodstockowicz w ramach upamiętnienia Andrzeja dokonał na Woostocku „Rzeczy, która sprawi, że na twarzy drugiego człowieka pojawi się uśmiech” np. rozmowa z kimś smutnym, zagranie ulubionej piosenki na gitarze komuś, pomoc przy rozkładaniu namiotu czy cokolwiek innego. W filmiku jest cytat Andrzeja „… Tak właśnie jest. Nic nie zastąpi człowiekowi człowieka, jesteśmy przecież istotami społecznymi, wszyscy potrzebujemy miłości i akceptacji…” – Nie czekaj na jutro. Już dziś zrób coś, co sprawi, że uśmiech pojawi się na czyjejś twarzy jako symboliczny znak pamięci o Andrzeju. "

Organizatorzy tej akcji dołączyli krótki filmik z Kaczkowskim, który krążył w Internecie po śmierci Woodstockowicza. Projekt charytatywny „Wszystkie jesteście piękne” postanowił go wykorzystać, żeby pokazać jak ważną postacią był Kaczkowski.

Jeżeli jesteście zainteresowani tą akcją to możecie do niej już teraz dołączyć:

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves.

Weźmiesz udział w akcji upamiętniającej Andrzeja „Kaczora” Kaczkowskiego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival