Lekarz Chrisa Cornella nie przepisał mu zbyt wielu leków przed samobójstwem? Mężczyzna odpowiedział na zarzuty

Joanna Chojnacka
27.02.2019 10:44
Lekarz Chrisa Cornella nie przepisał mu zbyt wielu leków przed samobójstwem? Mężczyzna odpowiedział na zarzuty Fot. Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS

Wdowa po Chrisie Cornellu, Vicky oskarżyła za samobójstwo męża jego lekarza, który rzekomo miał przepisać mu nieodpowiednie leki. Mężczyzna wreszcie zabrał głos w sprawie.

Kiedy w maju 2017 roku sieć obiegła informacja o śmierci Chrisa Cornella, trudno było w nią uwierzyć. Szczególnie, że wkrótce okazało się, że muzyk popełnił samobójstwo. Ze stratą męża nie mogła pogodzić się jego żona Vicky Cornell. Kobieta próbowała nie obwiniać się za tragedię, jednak dopadały ją myśli, że być może gdyby była z nim tamtego wieczora, nic złego by się nie stało. Decyzji muzyka nie rozumieli także jego koledzy z branży, między innymi wokalista SOAD, Serj Tankian.

Przeczytaj także

Z czasem, gdy pierwsze emocje po wydarzeniach opadły, Vicky zaczęła szukać przyczyny zachowania męża. Kobieta oskarżyła lekarza zmarłego męża, Roberta Koblina o umyślne przepisanie mu zbyt dużej dawki leków, które mogły wywołać u Cornella myśli samobójcze. Wdowa po muzyku podkreślała w wywiadach, że jej mąż nie został poinformowany o możliwych skutkach ubocznych leczenia.

Lekarz Chrisa Cornella odpowiada na zarzuty 

Doktor przez długi czas nie udzielał komentarza w sprawie. Jak wynika z dokumentów, do których dotarł portal theblast.com, Koblin zaprzeczył stawianym mu zarzutom. Wyjaśnił, że Cornell doskonale wiedział o zagrożeniach, które mogą stanowić leki i o ich skutkach ubocznych. Podkreślił również, że Cornell był podatny na uzależnienia i że nie może odpowiadać za jego śmierć, która wynikała z postępującej choroby psychicznej. Lekarz deklaruje, że zrobił wszystko, co mógł, żeby pomóc muzykowi i ma nadzieję, że pozew zostanie wycofany.

Zobacz też: >>Metallica, Grohl i inni na koncercie w hołdzie dla Cornella<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.