16.08.2015 16:27

Lemmy Kilmister: Jestem niezniszczalny

Muzyk dba o „zdrową” dietę rozpisaną przez samego siebie w iście rock'n'rollowym stylu. Lider Motorhead opowiedział o swoim stanie zdrowia oraz wpadce na festiwalu Glastonbury 2015...

Lemmy Kilmister: Jestem niezniszczalny
foto: Imagine / Henrik Hildebrandt / 10045 / REPORTER / East News

Wokalista zespołu Motorhead nie jest już pierwszej młodości, ale spokojne życie na razie ciągle mu nie grozi. Lemmy Kilmister ma poważne problemy z cukrzycą i z sercem, ciężko jest jednak okiełznać gwiazdę rocka i jej nawyki.

W kwietniu 2015 roku przy okazji opowieści o pracy nad płytą „Bad Magic” muzyk wyznał, że z grubsza rzucił palenie i ograniczył się do jednej paczki tygodniowo.

Ze względu na wysoką zawartość cukru w swoim ulubionym drinku, czyli Jacku Danielsie z Colą, artysta postawił na coś zdrowszego, za to z dodatkiem wódki...

"

Wolę sok pomarańczowy. Cola może się więc pie*dolić. "

Krótko i na temat. Kilmister nie jest już niestety w stanie poruszać się bez laski, ponieważ jego nogi są, jak sam to określił, „zje*ane”. To jednak ma nie przeszkodzić w koncertowej aktywności Motorhead.

"

Wciąż jednak jestem niezniszczalny. Jestem w stanie przejść tych kilka metrów zza kulis na przód sceny bez laski. A jeśli będę musiał, to użyję jej nawet i tam. "

Czasem jednak na scenie nie wszystko idzie zgodnie z planem. Podczas występu kapeli na festiwalu Glastonbury 2015 Lemmy nieświadomie stworzył mash-up z dwóch hitów Motorhead. Zespół zgodnie z założeniem zagrał utwór „Ace Of Spades”. Kolejny na setliście miał być „Overkill”. I był, ale tylko w wersji instrumentalnej, ponieważ wokalista nadal krążył przy pierwszym kawałku.

"

Miałem psychiczną blokadę. Wykonywałem te numery wiele razy. Pierwszy raz zdarzyło mi się zaśpiewać „Ace Of Spades” do tego utworu. Stało się tak też poprzedniego wieczoru i to było tragiczne. Przysięgałem, że nigdy więcej to się nie zdarzy. Niestety stało się inaczej. "

Jak to brzmiało? Sprawdźcie od 51 minuty.

Lemmy, życzymy Ci zdrowia i może jednak większej ilości... witamin?

Zdrowie i uroda - akcesoria do łazienki dla mężczyzn

Magda Słomka
Tagi: Duperele Motorhead Lemmy Kilmister