Lemmy Kilmister: Rock’N’Roll ma się naprawdę kiepsko

Mateusz Boronczyk
27.08.2015 14:39
Lemmy Kilmister: Rock’N’Roll ma się naprawdę kiepsko Fot. Alejandro Páez, CC BY 2.0

Muzyk skrytykował obecny stan rock’n’rolla, powiedział na co jego zdaniem czekamy i które kapele naprawdę lubi. Sprawdźcie co Lemmy miał na myśli.

Wokalista Motorhead znany jest ze swoich bezpośrednich i szczerych poglądów, których przez wszystkie lata nie ukrywał. Nie inaczej jest tym razem. Lemmy ostatnio mówił o tym, że jest niezniszczalny, a w najnowszym wywiadzie dla Kerrang zaczął poważnie kontemplować nad dzisiejszym stanem rock’n’rolla i brakiem w nim szczerości. 

Uważam, że rock’n’roll ma się teraz naprawdę słabo. Wszyscy na coś czekamy, a ja nie do końca wiem co to może być. Może to koniec rock’n’rolla? Szczerze, to nie mam pojęcia. (...) Zasługujemy, żeby coś dostać, ale tego nie dostajemy. Nie wiem czemu połowa nowoczesnych kapel wciąż działa i jest razem. A nie zasługują na to. Jedyne co robią, to jakąś medialną wrzawę. Wydaje mi się, że nadal szukamy odpowiedzi na punk, której nie dała Nirvana. Byli najbliżej, ale nie przetrwali. Lubię niektóre kapele. Lubię Foo Fighters i Evanescence i tak dalej, ale nie wydaje mi się, żebyśmy dostali coś równie prawdziwego i szczerego jak punk rock.

Wcześniej frontman Motorhead powiedział, co oznacza dla niego słowo „sukces” w przemyśle muzycznym.

Definicja sukcesu się zmieniła. Ludzie, którzy grają w innej branży, gatunku nie dostają kontraktów. Wiesz, wiadomo, że możesz coś zdziałać, przez znajomości, pogadasz z tym i tamtym w jakimś tam klubie, ale jest dużo ciężej. Pamiętam czasy sprzed Chucka Berry’ego i pamiętam cały ten wczesny świat rock’n’rolla. Pewnie, wtedy było dziwnie. Ale było dobrze. Teraz jest najgorszy okres dla rock’n’rolla, nie ma nawet czasu radiowego dla młodych kapel.

Ciężko nie zgodzić się z Lemmym. Muzyk pamięta najlepsze lata muzyki, w których wyszło większość kultowych albumów rockowych. Ktoś kto był technicznym Jimi’ego Hendrixa nie może się mylić.

Ostatnio, brytyjska legenda rock’n’rolla ma się naprawdę dobrze. Motorhead ujawnił przedpremierowo utwory z nowego albumu, który pojawi się 28 sierpnia 2015 roku. Sam Lemmy zaczął nawet dbać o zdrowie. Co prawda w dość osobliwy sposób. Muzyk ograniczył się z paleniem papierosów - zamiast dwóch paczek dziennie, „tylko” jedna i whisky z colą zamienił na sok z wódką.

Niedługo muzyka bedziecie mogli zobaczyć w filmie „Gutterdämmerung”, w którym wcieli się w szalonego generała przewodzącego Kawalerią Zbrojną. 

A Wy co sądzicie o obecnym stanie rock’n’rolla?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.