22.08.2017 13:46

Lemmy Kilmister w coverze Elvisa Presleya

Choć lidera Motörhead nie ma już z nami od prawie dwóch lat, wciąż otrzymujemy nową muzykę w jego wykonaniu. Tym razem w klimacie rockabilly.

Lemmy Kilmister w coverze Elvisa Presleya
foto: Retna/Photoshot/REPORTER, Courtesy Everett Collection/EAST NEWS

Motörhead nie był jedynym projektem, w który angażował się Lemmy Kilmister w ostatnich latach życia. Od 1999 stał na czele rockabilly’owego tria The Head Cat, w którym partnerowali mu perkusista Stray Cats, Slim Jim Phantom i gitarzysta Danny B. Harvey, znany z formacji The Rockats. Po śmierci Lemmy’ego 28 grudnia 2015 w roli wokalisty The Head Cat, który zmienił nazwę na Headcat, zastąpił go David Vincent, były frontman Morbid Angel.

Kilmister przed śmiercią zdążył jeszcze wziąć udział w sesji nagraniowej płyty Harveya z wokalistką Anne Marie Lewis, zatytułowanej „Reckless, Wild & Crazy”. Krążek utrzymany jest w rockabilly-bluesowym klimacie, a gościnnie pojawi się na nim również Jyrki 69 z The 69 Eyes. Lider Motörhead w duecie z Anne zaśpiewał cover piosenki Elvisa Presleya, „Trying To Get To You”, pochodzącej z jego debiutanckiego albumu „Elvis Presley” z 1956. Posłuchajcie, jak Lemmy sprawdził się w repertuarze króla rock’n’rolla:

Dla fanów Motörhead to nie koniec nowej muzyki od nieżyjącego idola. 1 września ukaże się album zespołu z przeróbkami, zatytułowany „Under Cöver”, a utworem promującym wydawnictwo jest cover Davida Bowiego, „Heroes”. Tysiące fanów odśpiewało ten utwór razem z Lemmym na tegorocznym festiwalu Wacken Open Air w Niemczech. To nie jedyny hołd dla zmarłego w 2015 muzyka. Niedawno od jego przydomku stworzono nazwę gatunkową prehistorycznego krokodyla.

Jak podoba Wam się Lemmy w repertuarze Króla Rock'n'Rolla?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister Elvis Presley