23.04.2016 18:45

Lemmy Kilmister z „definitywną biografią”

Jeśli chcecie dowiedzieć się wszelkich ciekawostek dotyczących muzyka, to ta książka autorstwa Micka Walla jest w sam raz dla Was!

Lemmy Kilmister z „definitywną biografią”
foto: FaceToFace / Reporter / East News

Pod koniec grudnia 2015 roku muzyczny świat stracił jedną z najważniejszych postaci. Lemmy zmarł w wieku 70 lat. Tuż po tragicznej informacji wielu artystów złożyło hołd swojemu idolowi. Wśród tych muzyków znaleźli się m.in. Jason Newsted, ex-basista Metalliki czy Corey Taylor. Również fani zainicjowali szereg akcji mających na celu upamiętnić wybitnego twórcę.

Teraz ci, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej na temat Kilmistera mogą sięgnąć po biografię zatytułowaną „Lemmy: The Definitive Biography”. Książka autorstwa Micka Walla bazuje na jego wywiadach, które przeprowadził z muzykiem, jak również na spostrzeżeniach przyjaciół, muzyków czy menedżerów.

W biografii została przedstawiona historia Lemmy’ego począwszy od szkolnych lat w północnej Walii, przez kapelę Rockin’ Vicars, obsługiwanie trasy koncertowej Jimiego Hendrixa, karierę zespołu Hawkwind oraz założenie Motorhead. Biografię można sobie sprawić już za 20 funtów.

Zobaczcie, jak prezentuje się okładka tej książki:

foto: orionbooks.co.uk

Mick Wall, pisarz oraz dziennikarz, odpowiedzialny jest za wiele rockowych biografii, m.in. dotyczących Led Zeppelin, Metalliki, AC/DC, The Doors, Black Sabbath, Lou Reeda czy Foo Fighters.

Lemmy Kilmister chwalił jego osobę twierdząc, że autor zna się na temacie:

"

Mick Wall jest jednym z kilku rockowych pisarzy na świecie, którzy potrafią pisać i wydają się znać wszystko na temat muzyki rockowej. Mogę z nim rozmawiać godzinami – biedny drań. "

Teraz do kolekcji brakuje tylko koncertówki „Clean Your Clock”, która jest zapisem ostatnich występów Motorhead przed śmiercią wokalisty.

Najnowsza biografia Kilmistera jest tylko jedną z wielu pomysłów na to, jak złożyć hołd muzykowi. Wśród tych najbardziej kreatywnych znajduje się drink składający się z Jacka Danielsa i coli, który oficjalnie nazwano „Lemmy”. Wielbiciele muzyka starają się również o wprowadzenie Kilmistera do tablicy Mendelejewa. Jak widać pamięć o muzyku nadal jest żywa.

Chcielibyście przeczytać „Lemmy: The Definitive Biography”?

Jak działają słuchawki bluetooth?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister