Lemmy: Mam dosyć pytań o to, kiedy umrę

Magda Słomka
06.12.2015 13:17
Lemmy: Mam dosyć pytań o to, kiedy umrę Fot. BDG / Rex Features / East News

Wokalista zespołu Motorhead denerwuje się, gdy ciągle jest pytany o swoje zdrowie. Lemmy twierdzi, że nie myśli o emeryturze.

Muzyczny świat wystraszył się, gdy Motorhead był zmuszony odwołać kilka koncertów ze względu na złe samopoczucie wokalisty. Infekcja płuc nie pozwoliła Lemmy’emu dokończyć występu między innymi w Salt Lake City i Denver.

Wokalista przyznał, że od tego czasu jest bombardowany pytaniami o to, jak się czuje i czy przypadkiem nie przewiduje zakończenia muzycznej kariery.

Mam dość pie*dolonych pytań z cyklu: „Czy Ty umierasz?”. Mam się dobrze. Wychodzę i daję z siebie wszystko.

Lemmy nie ukrywa, że nie zawsze sprawy nabierają takiego obrotu, jakiego by sobie życzył, nie oznacza to jednak modyfikacji jego zawodowych planów.

Miewam dobre i złe dni, ale ogólnie wszystko jest w porządku. Ostatnia trasa koncertowa po Stanach Zjednoczonych wyszła bardzo dobrze.

Choć muzyk nieuchronnie zbliża się do siedemdziesiątki nie ma zamiaru przystopować.

Kiedy masz już te sześćdziesiąt lat, wszystko zaczyna się walić. Ludzie sądzą, że stawanie się coraz starszym facetem jest łatwe, ale nigdy nie myślą o tym w poprawny sposób. To jest szok. Ale prawda jest taka, że nie mam zamiaru się temu poddawać.

Tak już jest. Lemmy twierdzi, że jest niezniszczalny, a ci, którzy w to nie wierzą, mają problem... Motorhead nie zwalnia tempa, a pośród licznych gadżetów sygnowanych nazwą zespołu pojawiają się alkohole: whisky, piwo, czy cydr.

Nie jest tak, że Kilmister o siebie nie dba… Wokalista twierdzi, że zaczął prowadzić zdrowy tryb życia – ograniczył się do palenia jednej paczki papierosów tygodniowo i zamienił Jacka Danielsa z Colą na wódkę z sokiem pomarańczowym.

Podoba Wam się takie podejście do życia?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.