Lemmy pojawi się na banknocie w Serbii?

Aleksandra Degórska
25.01.2017 09:54
Lemmy pojawi się na banknocie w Serbii? Fot. Reporter / East News

Na taki błyskotliwy pomysł wpadł jeden z fanów Motorhead. Czy jest cień szansy na to, że zostanie to wdrożone w życie?

Fani prześcigają się w kwestii pomysłów dotyczących upamiętnienia Lemmy'ego. Kimister pojawił się na niemieckich znaczkach pocztowych, fani stworzyli ołtarz z witrażem muzyka, w sprzedaży można znaleźć figurkę lemmy'ego, a nawet pluszową wersję lidera Motorhead.

Pomysłów jest naprawdę wiele, a oto i kolejna ciekawa propozycja, którą zaproponował pewien miłośnik z Serbii. Otóż własnoręcznie przerobił on banknot 10-dinarowy. Oryginalnie znajduje się na nim wizerunek Vuka Stefanovića Karadžića - pisarza oraz myśliciela, który zreformował cyrylicę  i uczestniczył na Zjeździe Słowiańskim w 1848 roku.

Fan postanowił Karadžića „przerobić” na Kilmistera, okazało się bowiem, że panowie mają wiele wspólnego jeśli chodzi o wygląd:

Tak natomiast wygląda banknot w rzeczywistości:

foto: Bank of Serbia; domena publiczna Fot. foto: Bank of Serbia; domena publiczna

Lemmy Kilmister odszedł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat i nadal wiele fanów mocnego grania nie może pogodzić się z jego śmiercią. Zapewne jeszcze długie lata miłośnicy Motorhead będą wspominać basistę i próbować złożyć mu hołd w ciekawy sposób.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.