Lemmy pojawi się na banknocie w Serbii?
Aleksandra Degórska
25.01.2017 09:54
Lemmy pojawi się na banknocie w Serbii? Fot. Reporter / East News

Na taki błyskotliwy pomysł wpadł jeden z fanów Motorhead. Czy jest cień szansy na to, że zostanie to wdrożone w życie?

Fani prześcigają się w kwestii pomysłów dotyczących upamiętnienia Lemmy'ego. Kimister pojawił się na niemieckich znaczkach pocztowych, fani stworzyli ołtarz z witrażem muzyka, w sprzedaży można znaleźć figurkę lemmy'ego, a nawet pluszową wersję lidera Motorhead.

Pomysłów jest naprawdę wiele, a oto i kolejna ciekawa propozycja, którą zaproponował pewien miłośnik z Serbii. Otóż własnoręcznie przerobił on banknot 10-dinarowy. Oryginalnie znajduje się na nim wizerunek Vuka Stefanovića Karadžića - pisarza oraz myśliciela, który zreformował cyrylicę  i uczestniczył na Zjeździe Słowiańskim w 1848 roku.

Fan postanowił Karadžića „przerobić” na Kilmistera, okazało się bowiem, że panowie mają wiele wspólnego jeśli chodzi o wygląd:

Tak natomiast wygląda banknot w rzeczywistości:

foto: Bank of Serbia; domena publiczna

Lemmy Kilmister odszedł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat i nadal wiele fanów mocnego grania nie może pogodzić się z jego śmiercią. Zapewne jeszcze długie lata miłośnicy Motorhead będą wspominać basistę i próbować złożyć mu hołd w ciekawy sposób.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.