Lemmy pojawi się na znaczkach pocztowych

Aleksandra Degórska
13.05.2016 15:06
Lemmy pojawi się na znaczkach pocztowych Fot. Claudia Rorarius / eyevine / East News; Caryca Pejnta

W Niemczech fani muzyka będą mogli wysyłać listy, na których znajdą się znaczki z podobizną Lemmy'ego. Zobaczcie, jak one wyglądają.

Niejednokrotnie wspominaliśmy o ciekawych pomysłach na to, jak uhonorować Lemmy'ego Kilmistera, który odszedł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat. Niektórzy na przykłąd robią sobie tatuaże z jego podobizną. Co więcej drink składający się z Jacka Danielsa i coli został oficjalnie nazwany „Lemmy”, zaś na liście odtwarzania dzwonnicy w ratuszu w Oslo znalazł się utwór „Electricity” z ostatniej studyjnej płyty Motorhead zatytułowanej „Bad Magic”. 

Teraz pojawił się kolejny kreatywny sposób na to, by uczcić pamięć o muzyku. 17 maja 2016 roku światło dzienne ujrzą w Niemczech znaczki pocztowe przedstawiające podobiznę Lemmy'ego. Jest to efekt współpracy Deutsche Post z gazetą Bild.

Do nabycia będzie zestaw składający się z 10 znaczków pocztowych przedstawiających 5 różnych zdjęć Lemmy'ego. Koszt takiego cacka to 18 euro (tak, to więcej niż za 10 zwykłych znaczków, które w Niemczech można kupić za 70 centów).

Nakład znaczków ograniczony jest do 7777 sztuk i będą one sprzedawane przez 4 tygodnie, czyli do 17 czerwca 2016. Niestety są dostępne tylko w Niemczech.

Zobaczcie, jak będą prezentować się te znaczki:

Deutsche Post tak opisało sylwetkę Lemmy'ego tłumacząc dlaczego akurat wybrano tę postać, by przedstawić ją na znaczkach:

Człowiek, który przeżył swoje życie, tak jak mało kto inny: Sex, Drugs and Rock'n'Roll były jego znakiem rozpoznawczym. Lemmy delektował się swoim życiem i robił to, co chciał, aż do końca. Wspaniały artysta, dżentelmen, lojalny i uczciwy. Ikona dla wielu osób i inspiracja dla innych muzyków oraz fanów.

Trudno się z tym nie zgodzić patrząc na wielu twórców, którzy zareagowali na informację o śmierci Lemmy'ego udostępniając wspólne zdjęcia, wspominając swoje pierwsze z nim spotkanie czy wykonując covery Motorhead.

Znaczki z podobizną Kilmistera to kolejny ciekawy sposób, by pokazać jak istotną rolę pełnił muzyk w życiu wielu osób. Trzeba przyznać, że jest to nie tylko ciekawy rarytas dla fanów artysty, ale również dla kolekcjonerów.

Teraz do szczęścia brakuje tylko nadchodzącej koncertówki Motorhead, zatytułowanej „Clean Your Clock”, która pojawi się w sklepach 27 maja 2016 roku oraz biografii „Lemmy: The Definitive Biography” autorstwa Micka Walla.

Podobają się Wam znaczki pocztowe z Kilmisterem?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.