Lemmy zszedł ze sceny po 3 utworach

Robert Skowronski
02.09.2015 11:37
Lemmy zszedł ze sceny po 3 utworach Fot. kadr z wideo

Ostatni koncert Motorhead w Teksasie został przerwany przez Lemmy'ego po zaledwie kilku utworach. Jego stan zdrowia zaczyna się pogarszać z dnia na dzień.

Informowaliśmy już o tym, że podczas występu w Salt Lake City 27 sierpnia 2015 roku grupa zeszła ze sceny z powodu problemów z oddychaniem wokalisty. Do podobnej sytuacji doszło też w Denver, gdzie zespół odwołał cały występ. Motorhead stanął jednak na scenie 1 września 2015 w Austin w Teksasie. Niestety fanów spotkała przykra niespodzianka, gdyż zaledwie po trzecim numerze Lemmy pokręcił głową dając sygnał kolegom, że nie da rady dokończyć show.

Grupa zdążyła wykonać „Damage Case” i „Stay Clean”. Muzycy zaczęli grać też „Metropolis”, jednak wykonanie utworu zostało przerwane, a Lemmy zostawił instrument i udał się za kulisy. Po paru minutach z pomocą laski powrócił przed zgromadzonych fanów i powiedział:

 Chciałbym dalej dla Was grać, ale nie mogę.

Zobaczcie jak wyglądała ta wprawiająca w smutek sytuacja:

Lemmy obiecał publiczności, że jeszcze powróci. Szczerze liczymy, że tak się stanie. Mamy nadzieję, że stan zdrowia muzyka w końcu się ustabilizuje i będziemy mogli jeszcze przez długie lata otrzymywać od Motorhead kolejne studyjne płyty i oglądać grupę na koncertach.

W 2000 roku zdiagnozowano u Lemmy'ego cukrzycę. Muzyk przez lata zaczął cierpieć na różne dolegliwości, które stanowią odbicie jego długoletniego imprezowego stylu życia. W 2013 roku doszło do odwołania części koncertów z powodu krwiaka, 25 kwietnia 2015 roku nie doszło też do występu Motorhead w Sao Paulo w Brazylii podczas festiwalu Monsters of Rock.

Wokalista nie boi się tego, że kiedyś przyjdzie na niego pora. Pozostaje wierny swojej miłości - muzyce - i nie ma zamiaru czynić sobie żadnych wyrzutów za to jak żył:

Śmierć jest nieunikniona, nieprawdaż? Zdajesz sobie z tego sprawę, kiedy dożywasz mojego wieku. Nie martwię się tym. Jestem na to gotowy. Chcę odejść, robiąc to, co robię najlepiej. Jeśli umarłbym jutro, nie mógłbym narzekać. Było dobrze.

Lemmy, dużo zdrowia!

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.