Lennon z muszlą klozetową na głowie udający Hitlera - Na sprzedaż!

Magda Słomka
17.02.2015 13:59
Lennon z muszlą klozetową na głowie udający Hitlera - Na sprzedaż! Fot. commons.wikimedia.org

Taśmy z występami The Beatles, które odbyły się w klubie ze striptizem, będą wystawione na aukcji. Gdzie i kiedy możecie je kupić?

Brytyjczycy z The Beatles w 1962 roku zagrali w Hamburgu. Były to historyczne koncerty, bowiem uważa się, że grudniowa seria występów w „Hamburg's Star Club” przekształciła nieznany dotąd zespół w światowe gwiazdy. Beatlesi przed niewielką publicznością zagrali własne utwory oraz covery. Występy odbyły się zaledwie cztery miesiące po tym, gdy Ringo Starr dołączył do zespołu i dwa miesiące po wydaniu pierwszego singla „Love Me Do”.

Kolekcjonerzy mają teraz szansę wylicytować taśmy z 33 piosenkami, między innymi z „Twist And Shout”, „I Saw Her Standing There”, coverem utworu Chucka Berry’ego „Roll Over Beethoven” oraz coverem kawałka Phila Spectora „To Know Her Is to Love Her”. Licytacją zajmie się firma „Ted Owen & Co”. Aukcja odbędzie się 26 marca 2015 roku w Londynie.

Minimalna cena taśm wynosić będzie od 100 do 150 tysięcy funtów, jednak oczekiwania sprzedawcy są dużo większe. Czym wyróżniają się taśmy według Teda Owena?

Te koncerty w Hamburgu to raczej była komedia. Masz tam na przykład Johna Lennona, który wychodzi na scenę z muszlą klozetową na głowie i udaje Hitlera. Muzycy musieli zabawiać ludzi, bo to wszystko odbywało się tak naprawdę w klubie ze striptizem.

Właścicielem nagrań jest Larry Grossberg, kierownik ds. biznesu Andy’ego Warhola i Muhammada Alego, który wydał 150 tysięcy funtów na wyczyszczenie nagrań zakupionych w nie najlepszej jakości.

Mam 74 lata i to jest czas na sprzedaż. Nie chcę obciążać swojej rodziny, pozostawiając po sobie rzeczy, które musieliby sami zlikwidować.

Ile wydalibyście, by zobaczyć Lennona z klozetem na głowie? ;)

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.