06.06.2018 14:33

Lenny Kravitz opublikował singiel „Low”, w którym wykorzystano wokal Michaela Jacksona

Posłuchajcie kolejnego utworu zapowiadającego płytę „Raise Vibration”. Do piosenki powstał klip z kadrami z lat 70.

Lenny Kravitz z nowym singlem Low z wokalem Michaela Jacksona
foto: kadr z wideo

7 września 2018 roku odbędzie się premiera albumu „Raise Vibration, który stanie się następcą krążka „Strut” z 2014 roku. Ostatni album wskoczył na 19. pozycję listy Billboardu 200 i trzymamy kciuki, żeby nadchodzący longplay pobił ten wynik.

Dotychczas poznaliśmy singiel „It's Enough”, ale oczywiście na tym nie koniec jeśli chodzi o single. Lenny Kravitz podzielił się kolejną kompozycją, która pojawi się na nowej płycie. Mowa o piosence „Low”, do której powstał teledysk z kadrami z 70. Pokazano zatem nie tylko życie miasta, ale również kadry z prywatnych nagrań Kravitza.

Nowy singiel od Lenny'ego Kravitza. Posłuchaj „Low”

Słuchacze od razu usłyszą głos przypominający Michaela Jacksona. Rzeczywiście Lenny Kravitz wykorzystał nagrania głosu zmarłego wokalisty, nie wyznał jednak, skąd pochodzą. Lenny jeszcze jako mały dzieciak był na koncercie Jackson 5 w Madison Square Garden. Gitarzysta niejednokrotnie podkreślał, że nadal inspiruje się twórczością Michaela Jacksona.

Sprawdźcie zatem, czy słychać te inspiracje w singlu „Low”:

Lenny Kravitz w Polsce 2018 - bilety

Nowych utworów będziemy mogli przesłuchać podczas koncertu muzyka w Polsce. W ramach europejskiej trasy koncertowej Lenny Kravitz zagra 8 czerwca 2018 roku w TAURON Arenie Kraków. Bilety na koncert od 229 złotych kupicie na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Michael Jackson Lenny Kravitz