24.04.2017 15:27

Leszek Cichoński: Gitarowy Rekord Guinnessa to hołd dla Jimiego Hendrixa

Organizator imprezy postanowił opowiedzieć o wyjątkowym gitarowym wydarzeniu, które odbędzie się we Wrocławiu 1 maja 2017.

Leszek Cichoński: Gitarowy Rekord Guinnessa to hołd dla Jimiego Hendrixa
foto: Antyradio.pl

1 maja 2017 roku gitarzyści z całego świata złożą muzyczny hołd gitarzyście wszech czasów - Jimiemu Hendrixowi. 15. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa to coroczna impreza organizowana we Wrocławiu z inicjatywy instrumentalisty i pedagoga Leszka Cichońskiego. W 2017 roku, żeby pobić rekord potrzeba 7357 gitarzystów i organizatorzy wierzą, że to się uda.

Gitarowy Rekord jest otwarty dla wszystkich miłośników muzyki i główny pomysłodawca opowiedział o imprezie redakcji Antyradio.pl. Leszek Cichoński w 2016 roku obchodził jubileusz 25-lecia działalności edukacyjnej. To właśnie na jego kursach do nauki gry na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop” i „Gitarowym ABC” szkoliły się setki młodych gitarzystów.

"

Świadomość, że są to tysiące ludzi, którzy przyjeżdżają, żeby być razem, poczuć muzykę - jest to budujące. Robimy coś wyjątkowego w skali świata we Wrocławiu i to niesamowite, że tysiące ludzi przyjeżdża, mimo, że w Ameryce przy ilości 2 tysięcy przestali udzielać się na takich imprezach, a u nas ciągle taka impreza się rozwija. "

Leszek Cichoński w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl opowiedział, jak pojawił się pomysł na stworzenie takiego wydarzenia i jak impreza rozwinęła się na przestrzeni lat:

Gitarowy Rekord Guinessa to jednak nie jedyna atrakcja, która czeka na osoby spędzające majówkę we Wrocławiu. Imprezie towarzyszą koncerty z udziałem wybitnych artystów i wirtuozów. Podczas majówki zagrają takie kapele, jak m.in. Dog Eat Dog, Lacuna Coil, Enter Shikari, The Cranberries czy Acid Drinkers z programem „Tribute to Lemmy”.

Na wrocławskim Rynku pobić rekord pomogą polscy i zagraniczni instrumentaliści, m.in. Andrzej Nowak, gitarzysta zespołu TSA, Jan Borysewicz, Grzegorz Skawiński, wybitny węgierski basista Egon Poka, Jerzy Styczyński z Dżemu czy aktor Paweł Domagała.

Na imprezie uczestnicy wykonają „Hey Joe”, jak również inne utwory, o których opowiedział Leszek Cichoński w wywiadzie:

Tadeusz Nalepa, który zostanie również uhonorowany podczas tegorocznej edycji imprezy miał duży wpływ na Cichońskiego, który miał przyjemność z nim współpracować:

"

Dopiero teraz doceniam, jak bliski to był dla mnie człowiek - jako postać, jako osobowość, jako ojciec polskiego bluesa. To, że miałem zaszczyt z nim grać i nagrywać to zostało ze mną i we mnie do tej pory i będzie zawsze. Dlatego dzień wcześniej organizujemy również koncert poświęcony Tadeuszowi Nalepie w Starym Klasztorze. "

Warto zatem przyjechać do Wrocławia na 4 dni, bowiem każdy fan dobrego bluesowo-rockowego grania znajdzie coś dla siebie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Anty TV