Liam Gallagher chciał reaktywować Oasis. Wyszło jak zwykle

Maciej Koprowicz
23.07.2018 13:03
Liam Gallagher chciał reaktywować Oasis. Wyszło jak zwykle Fot. Robin Pope/Retna/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS

W sercach fanów legendy britpopu pojawiła się iskierka nadziei, że bracia Gallagherowie znów zagrają razem. Niestety, została zgaszona przez obojętność starszego z nich, a młodszy natychmiast powrócił do tradycyjnego obrzucania go błotem w social mediach.

Oasis w burzliwych okolicznościach rozpadł się w 2009 roku. Od tego czasu liderzy zespołu, bracia Noel i Liam Gallagherowie żyją jak pies z kotem. Młodszy Gallagher uwielbia obelżywie komentować poczynania swojego brata na Twitterze – ostatnio nawet napisał, że Noela powinno się zastrzelić. Jego ulubionym zajęciem jest także szkalowanie swojej szwagierki, która rzekomo stoi na drodze reaktywacji Oasis.

Choć Liam Gallagher w 2017 roku rozpoczął karierę solową i odniósł duży sukces albumem „As You Were”, to chyba zdarza mu się zatęsknić za czasami, kiedy grał w najpopularniejszym zespole w Wielkiej Brytanii. Niedawno znów zasugerował chęć powrotu Oasis. Paradoksalnie, miało to miejsce w tweecie, krytykującym kolejny pomysł Noela – zakaz sprzedaży alkoholu na koncertach High Flying Birds. Liam napisał:

Ziemia do Noela. Posłuchaj, dzieciaku. Słyszałem, że robisz koncerty, na których ludzie nie mogą pić alkoholu. To najdziwaczniejsza rzecz, jaką do tej pory zrobiłeś. Wybaczam ci, niech wróci WIELKIE O i przestań pieprzyć o piciu. LG

Niestety, apel o reaktywację trafił w próżnię. Internauci pisali o „desperacji” Liama, co zirytowało wokalistę.

Nie jestem zdesperowany. Po prostu myślę, że to byłoby fajne.

Niezrażony, młodszy Gallagher kontynuował wpisy adresowane do Noela.

No dalej.

Zatem odbieram to jako NIE.

Ja mógłbym to zrobić. Kasa to nie wszystko, misiu.

Teraz jest fanem U2, co wszystko wyjaśnia. Chciwcy.

Oasis - będzie reaktywacja? 

Czyli reaktywacja Oasis nadal musi pozostać w sferze marzeń fanów. A nostalgia za legendą britpopu jest w Wielkiej Brytanii bardzo duża – w tym kraju utwory zespołu święcą triumfy na różnego rodzaju listach wszech czasów.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.