11.06.2018 11:03

Liam Gallagher jednym tweetem zmienił nazwę festiwalu

Organizatorzy festiwali go nienawidzą. Były wokalista Oasis jednym prostym trikiem potrafi zmienić nazwę imprezy, na której występuje.

Liam Gallagher jednym tweetem zmienił nazwę festiwalu
foto: Anthony LongstaffRetna/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS

Oasis to w Wielkiej Brytanii coś więcej, niż tylko zespół. To instytucja otoczona kultem nieomal religijnym. Piosenki grupy z Manchesteru regularnie triumfują w brytyjskich rankingach utworów wszech czasów, a bracia Gallagherowie to niekwestionowani idole. Co więcej, ich słowa – nie zawsze mądre – mają na Wyspach potężną siłę sprawczą.

10 czerwca 2018 Liam Gallagher wystąpił na festiwalu Parklife w swoim rodzinnym Manchesterze. Przed koncertem na swoim Twitterze podzielił się swoim entuzjazmem dotyczącym występu, choć jednocześnie pozwolił sobie na złośliwą uwagę na temat nazwy imprezy.

"

Jedziemy prosto na festiwal. Och, Manchester jest cudowny, Manchester jest cudowny. Pełno ludzi. Ale nie jestem przekonany co do nazwy [festiwalu]. Myślę, że nie powinno się oceniać książki po okładce, a w tym przypadku oceniać festiwalu po nazwie. "

Liam nawiązuje do faktu, że festiwal zaczerpnął swoją nazwę od „Parklife”, czyli najpopularniejszej płyty zespołu Blur, wydanej w 1994 roku. Blur i Oasis były największymi gwiazdami nurtu britpopu, a między tymi dwoma zespołami w połowie lat 90. trwała ostra rywalizacja.

Wokalista zaproponował więc własną wersję nazwy festiwalu. Całkiem błyskotliwie wymyślił szyld Parkalife – parka to typ płaszcza, który Liam chętnie zakłada na koncertach.

"

Włóż A pomiędzy K i L, a powstanie PARKALIFE. To brzmi lepiej. Liam Gallagher, geniusz. "

Nieoczekiwanie festiwal odpowiedział na żartobliwego tweeta Gallaghera i na moment zmienił nazwę swojego oficjalnego profilu na Twitterze na Parkalife. Organizatorzy nie zdecydowali się jednak zmienić nazwy festiwalu naprawdę – nawet moc Liama Gallaghera nie jest aż tak potężna.

Maciej Koprowicz
Tagi: Liam Gallagher Rock News Oasis