09.05.2017 11:26

Liam Gallagher skrytykował współpracę Noela z Gorillaz

Wyraz zawiści, frustracji, czy po prostu typowy Liam Gallagher? Zobaczcie, co tym razem napisał na swoim Twitterze...

Liam Gallagher skrytykował współpracę Noela z Gorillaz
foto: Peter Pakvis, CC BY 2.0 + materiały prasowe

Dawne filary Oasis nie są najlepszym przykładem braterskiej miłości. Spory braci Gallagherów zdają się nie mieć końca i stanowią efektowną pożywkę dla mediów - niektórzy z pewnością śledzą je wręcz z popcornem w rękach. Tym razem młodszy z muzyków objechał swojego brata za współpracę z Gorillaz.

Na ostatniej płycie wirtualnego projektu Damona Albarna znalazł się bowiem utwór „We Got the Power”, w którym Noel Gallagher wystąpił gościnnie w chórkach obok rapera D.R.A.M.-a i wokalistki Savages, Jehnny Beth. Gitarzysta był też współkompozytorem kawałka. Muzycy wykonali wspólnie ten numer w programie The Graham Norton Show.

Dla przypomnienia, oto nagranie:

Fanom Gorillaz się raczej podobało, ale Liam Gallagher pozostał niewzruszony. Choć to tak naprawdę mało powiedziane, gdyż całą współpracę brata z grupą Albarna otwarcie zjechał za pośrednictwem swojego Twittera. Oto jak skomentował wspomniany występ, nie pozostawiając na Noelu suchej nitki:

"

Właśnie obejrzałem program Grahama Nortona. Do jasnej cholery, brachu, naprawdę straciłeś rozum. Człowieku, martwię się o ciebie, Dermot też się martwi. „Mamy moc”. "

To nie pierwszy raz, kiedy Gorillaz staje się punktem zapalnym sporu pomiędzy braćmi. Liam Gallagher nigdy nie krył swojej niechęci do twórczości Damona Albarna, czemu dawał już wyraz na swoim Twitterze kilka dni wcześniej...

"

Teraz ten fiut z Blura i dziwak z Oasis muszą się razem pochylać we wstydzie, bo nie mogą już tańczyć na ulicy jak kiedyś. "

"

Ten jełop z Blur może i zrobił z Noela Gallaghera straszną dziewczynę, ale uwierzcie mi, kiedy go następnym razem zobaczę, będzie wojna. "

Cóż, na razie możemy oczekiwać wojny przede wszystkim na rynku wydawniczym. Liam Gallagher przygotowuje się właśnie do wydania solowego singla zapowiadającego płytę „As You Were”, która ma trafić na rynek jeszcze przed końcem 2017 roku. Wokalista zdążył już buńczucznie przyznać, że nie widzi dla siebie obecnie większej konkurencji - a już z pewnością nie ze strony Gorillaz.

A jak Wam się podobał występ Noela Gallaghera z Gorillaz?

Jakub Gańko
Tagi: #Gorillaz #Liam Gallagher #Noel Gallagher #Rock News