15.01.2015 13:48

Liam Gallagher sprzedaje hamburgery!

U byłego wokalisty Oasis nie dzieje się najlepiej, o czym donosi jego starszy brat, Noel.

Liam Gallagher sprzedaje hamburgery!
foto: Steve Ross / Capital Pictures / East News

Noel Gallagher w marcu wyda drugą płytę z zespołem High Flying Birds, „Chasing Yesterday”. Jeśli tylko go o to poproszą, zagra po raz czwarty na Glastonbury. Po prostu jest na fali. Co innego Liam…

W jednym z ostatnich wywiadów starszy Gallagher opowiedział o ostatnim spotkaniu z bratem. Było to dość dawno temu, 11 maja 2014 roku, w okolicach stadionu, na którym Manchester City właśnie pokonał West Ham.

"

Byłem oczywiście w loży VIP-ów, a on na zewnątrz sprzedawał burgery. "

I jako ważna osoba gitarzysta spotkał się z drużyną. Od kapitana, Vincenta Kompany’ego, wyprosił nawet opaskę.

"

Nosiłem ją później w barze. Siedziałem tam i rozmawiałem z kimś. Ktoś inny podszedł z tyłu i próbował mi ją zdjąć. „Ku*wa, odczep się”. To był Liam. „Do diabła, durniu, nie powinieneś tego mieć, ja powinienem to mieć” – zaczął. „Ta, jasne, jak się masz?”. Za każdym razem, gdy go widzę zachowuje się trochę jak pieprzona, bezczelna ciota. "

Któżby nią nie był, gdyby starszy brat zgarnął ci sprzed nosa coś, co ty od dawna bardzo chciałeś mieć? Liam jest wielkim fanem Manchesteru City, a tu Noel wyskakuje z kapitańską opaską! Zamiast tego mógłby wesprzeć go w ciężkich chwilach.

Młodszy z rodzeństwa w kwietniu zeszłego roku rozwiódł się z Nicole Appleton. Para była w separacji od sierpnia 2013 roku, kiedy na jaw wyszło, że amerykańska dziennikarka Liza Ghorbani ma dziecko z muzykiem. Piosenka Oasis „Songbird”, napisana dla Appleton, długo nie pozostała aktualna…

Nie najlepiej wiodło się też Liamowi w życiu zawodowym. W październiku 2014 roku poinformował na Twitterze o końcu Beady Eye – zespołu, który założył po rozpadzie Oasis i z którym wydał dwie płyty. Noel podsumowuje:

"

Nabałaganił w swoim życiu, ale wszyscy to kiedyś zrobiliśmy. Ja też. Coś takiego może być wspaniałą rzeczą, bo sięgasz dna, oczyszczasz się z gównianego bagażu i zaczynasz od nowa. Jestem osobą, która mówi „Pieprz to, przyjmij to” i zaczyna od nowa. Taką też radę bym mu dał. "

Mimo łączącej ich trudnej relacji nadal wierzy w młodszego brata i nie sądzi, by pozostał poza muzycznym światem na zawsze. Bądźcie czujni! O nowym zespole Liama z pewnością poinformujemy.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Noel Gallagher Liam Gallagher