03.07.2019 14:12

Liam Gallagher uchylił rąbka tajemnicy na temat najnowszego albumu

Były frontman Oasis zdradził kilka szczegółów dotyczących nadchodzącego krążka jego autorstwa. Czego mogą spodziewać się fani muzyka? 

Liam Gallagher o nowej płycie
fot. kadr z teledysku: Liam Gallagher - Shockwave (Official Video)

Drugi solowy album Liama Gallaghera nosi tytuł "Why Me? Why Not". Na początku czerwca 2019 roku artysta udostępnił singiel "Shockwave". Pierwszy album muzyka nosił tytuł "As You Were" i odniósł ogromny sukces. Czy dobra passa utrzyma się przy wydaniu kolejnej płyty? 

Liam Gallagher o najnowszej płycie

Jak podaje portal dailystar.co.uk, wokalista i kompozytor zdradził kilka informacji o "Why Me? Why Not". Okazuje się, że brzmienie krążka może przypaść do gustu fanom The Beatles czy Pink Floyd:

"

Jest kilka świeżych utworów na moim nowym albumie, ale jest także piosenka zatytułowana "Meadows", która przypomina "Blue Jay Way" Georga Harrisona, kiedy współpracował z The Beatles, jest trochę psychodeliczna [...] Jest także piosenka "Once", która może się kojarzyć z Pink Floyd czy z Davidem Bowiem [...]  "

Tak prezentuje się singiel "Shockwave": 

Jaki album jest najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii?
Jaki album jest najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii?
Przeczytaj także Jaki album jest najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii?

Liam należy do grona artystów, którzy nie zwalniają tempa i ciężko pracują. Mimo, że muzyk osiągnął ogromny sukces z grupą Oasis, teraz nie spoczywa na laurach. Wokalista ma na swoim koncie wydania z plenerowych koncertów czy masę nagród. Co ciekawe, krytycy porównują nawet głos Gallaghera do wokalu Johna Lennona. Ciekawe zatem, jak będą brzmiały piosenki inspirowane The Beatles.

Zobacz także: Noel Gallagher nazywa Liama "grubasem w wiatrówce"

Tagi: Oasis Liam Gallagher