01.06.2017 10:43

Liam Gallagher w klipie do „Wall Of Glass” ze swojej 1. solowej płyty

Niegdyś było „Wonderwall”, dziś jest „Wall Of Glass”. Zobaczcie teledysk Liama Gallaghera do jego nowego utworu.

Liam Gallagher w klipie do „Wall Of Glass” ze swojej 1. solowej płyty
foto: kadr z wideo

Muzyk zaprezentował kompozycję podczas koncertu na rzecz ofiar ataku w Manchesterze, ale niewiele trzeba było czekać na oficjalny debiut utworu w serwisie YouTube, gdzie pojawił się wraz z teledyskiem w reżyserii Francois Rousseleta. Gallagher wyznał, że inspiracją przy realizacji wideo były filmy z Jamesem Bondem i Bruce'em Lee.

„Wall Of Glass” jest singlem promującym pierwszy solowy album byłego muzyka Oasis, który trafi na rynek pod tytułem „As You Were”. Dokładna data premiery wydawnictwa nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie możemy się jej spodziewać w październiku 2017 roku. Nad produkcją krążka czuwali Greg Kurstin oraz Andrew Wyatt.

Liam Gallagher wypowiedział się na temat tworzenia płyty „As You Were”:

"

Nigdy nie byłem w stanie stworzyć całego albumu w pojedynkę. Nie jestem tak płodny. Dla mnie to typowo rock'n'rollowa, gitarowa muzyka. Niektórzy starają się wymyślić koło na nowo, ja wolę nadać mu odpowiedniego blasku. "

Zobaczcie teledysk do „Wall Of Glass”:

Liam Gallagher wyjaśnił również jak powstawały nowe kompozycje:

"

Po rozpadzie Beady Eye nie musiałem niczego robić. Myślałem sobie: „Je*ać to, nie mam zespołu, nie muszę nigdzie wstawać i szukać kapeli, która i tak będzie ku*wa zakwalifikowana jako rozwodnione Oasis”. Stwierdziłem, że wypadam z gry na jakiś czas. Później zacząłem grać na gitarze po prostu dla zabawy. "

Artysta wyjawił także o czym traktuje tekst „Wall Of Glass”. Częściowo odnosi się do Noela Gallaghera:

"

Można to odnieść do One Direction, ale nie trzeba. Może to być o ludziach o ograniczonych horyzontach, których uważam za nudnych. Są tu oczywiście fragmenty, które mogą być o Noelu, mojej mamie, dzieciach. To jest o mnie, o tobie i wszystkich wokół. "

Potwierdzają się wcześniejsze słowa muzyka o tym, że nigdy nie przestanie naśmiewać się z brata. Sam Noel Gallagher nie zamierza milczeć - jego płyta ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w 2017 roku, ale już po premierze „As You Were”.

Jak Ci się podoba nowy utwór Liama Gallaghera?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Liam Gallagher