30.10.2019 17:13

Liam ​​Gallagher zostanie uhonorowany pierwszą w historii nagrodą "Rock Icon"

Liam Gallagher zostanie uhonorowany podczas gali "MTV EMA 2019". Będzie to pierwsza w historii nagroda "Rock Icon".

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe

3 listopada 2019 roku odbędzie się gala "MTV EMA 2019". Tego wieczoru wręczona zostanie pierwsza w historii nagroda "Rock Icon". Powędruje ona do Liama Gallaghera.

Liam Gallagher otrzyma nagrodę "Rock Icon"

Gala "MTV EMA 2019" będzie transmitowana na żywo w niedzielę 7 listopada wprost z FIBES Conference and Exhibition Centre w hiszpańskiej Sewilli. W tracie wydarzenia Liam Gallagher wykona utwór zespołu Oasis oraz piosenkę z nagrodzonego przez krytyków solowego albumu "Why Me? Why not".

Liam Gallagher
Liam Gallagher
Przeczytaj także Liam Gallagher wykonał ze swoim synem piosenkę z nowej płyty [WIDEO]

Wtedy również artysta odbierze nagrodę "Rock Icon" przyznaną mu przez MTV. Będzie to pierwsze tego typu wyróżnienie w historii. Ja stwierdził Bruce Gillmer, szef muzyki i talentów Viacom na świecie i szef marki MTV International:

"

Bogata historia muzyczna, którą mamy z Liamem, zarówno jako członka zespołu Oasis, jak i artysty solowego, zainspirowała nas do przyznania pierwszej w historii nagrody "Rock Icon". Bez wątpienia pozostawił on niezatarty ślad na scenie rockowej i wciąż dostarcza piosenki, które będą kształtować kolejne pokolenia. "

Liam Gallagher o swojej chorobie
Liam Gallagher o swojej chorobie
Przeczytaj także Liam Gallagher zakończy karierę? Muzyk opowiedział o swoim stanie zdrowia

Liam Gallagher to frontman grupy Oasis, który powrócił ze swoim solowym albumem "As You Were" w 2017 roku. Płyta w pierwszym tygodniu sprzedała się w ilości 100 tysięcy egzemplarzy, uplasował się na szczycie brytyjskich list przebojów i utrzymała pozycję w Top 40 przez ponad pół roku. "MTV EMA" to z kolei jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie, honorujące najgorętszych artystów z całego świata. Producentami tegorocznej gali są Debbie Phillips i Ceire Deery. Rolę producentów wykonawczych sprawują zaś Bruce Gillmer i Richard Godfrey.

Zobacz też: Hołd dla fanów Oasis na plakacie horroru "To: Rozdział 2"

Tagi: Rock News Oasis Liam Gallagher