Liam ​​Gallagher zostanie uhonorowany pierwszą w historii nagrodą "Rock Icon"

30.10.2019 17:13
Liam ​​Gallagher zostanie uhonorowany pierwszą w historii nagrodą "Rock Icon" Fot. materiały prasowe

Liam Gallagher zostanie uhonorowany podczas gali "MTV EMA 2019". Będzie to pierwsza w historii nagroda "Rock Icon".

3 listopada 2019 roku odbędzie się gala "MTV EMA 2019". Tego wieczoru wręczona zostanie pierwsza w historii nagroda "Rock Icon". Powędruje ona do Liama Gallaghera.

Liam Gallagher otrzyma nagrodę "Rock Icon"

Gala "MTV EMA 2019" będzie transmitowana na żywo w niedzielę 7 listopada wprost z FIBES Conference and Exhibition Centre w hiszpańskiej Sewilli. W tracie wydarzenia Liam Gallagher wykona utwór zespołu Oasis oraz piosenkę z nagrodzonego przez krytyków solowego albumu "Why Me? Why not".

Przeczytaj także

Wtedy również artysta odbierze nagrodę "Rock Icon" przyznaną mu przez MTV. Będzie to pierwsze tego typu wyróżnienie w historii. Ja stwierdził Bruce Gillmer, szef muzyki i talentów Viacom na świecie i szef marki MTV International:

Bogata historia muzyczna, którą mamy z Liamem, zarówno jako członka zespołu Oasis, jak i artysty solowego, zainspirowała nas do przyznania pierwszej w historii nagrody "Rock Icon". Bez wątpienia pozostawił on niezatarty ślad na scenie rockowej i wciąż dostarcza piosenki, które będą kształtować kolejne pokolenia.

Przeczytaj także

Liam Gallagher to frontman grupy Oasis, który powrócił ze swoim solowym albumem "As You Were" w 2017 roku. Płyta w pierwszym tygodniu sprzedała się w ilości 100 tysięcy egzemplarzy, uplasował się na szczycie brytyjskich list przebojów i utrzymała pozycję w Top 40 przez ponad pół roku. "MTV EMA" to z kolei jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie, honorujące najgorętszych artystów z całego świata. Producentami tegorocznej gali są Debbie Phillips i Ceire Deery. Rolę producentów wykonawczych sprawują zaś Bruce Gillmer i Richard Godfrey.

Zobacz też: Hołd dla fanów Oasis na plakacie horroru "To: Rozdział 2"

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.