10.07.2019 12:45

Lider Budki Suflera walczy z nowotworem: "Jest realna szansa zwycięstwa w tej trudnej walce"

Zespół poinformował swoich fanów o chorobie Romualda Lipko.

Lider Budki Suflera ma raka
foto: TOMASZ RYTYCH/REPORTER/East News

Budka Suflera szykuje się obecnie do trasy koncertowej, która ma obejmować największe miasta w Polsce. Niestety 10 lipca 2019 fani zespołu otrzymali niepokojącą wiadomość dotyczącą stanu zdrowia Romuald Lipko. Muzyk walczy z chorobą nowotworową.

Lider Budki Suflera walczy z nowotworem

Multiinstrumentalista i kompozytor dowiedział się o chorobie kilka tygodni temu. Lipko przebywał w warszawskim szpitalu oraz w klinice w Magdeburgu. We wpisie na Facebooku Budki Suflera można przeczytać, że jest spora szansa, że wróci on do zdrowia i przede wszystkim, Lipko nie zamierza się poddawać i sporo myśli o nadchodzących koncertach oraz nowych utworach. Muzycy poprosili zatem swoich fanów o gest wsparcia, by pomóc w ten sposób muzykowi w walce z chorobą.

Przeczytajcie cały wpis Budki Suflera:

Budka Suflera wraca bez Krzysztofa Cugowskiego

Budka Suflera pożegnała się z fanami trasą koncertową w 2014 roku. Mimo tego, kapela ogłosiła trasę "45 lat Powrót do korzeni". Na koncertach nie pojawi się długoletni wokalista formacji, Krzysztof Cugowski. Romuald Lipko stwierdził, że Cugowski nie chce wziąć udziału w trasie, tymczasem wokalista twierdzi, że nie doszło do takiej rozmowy i ze strony prawnej koncerty nie będą mogły dojść do skutku. 

Zobacz także: „Takie tango” Budki Suflera w metalowej wersji

Tagi: Rock News