27.04.2015 12:30

Lider Children of Bodom zagra riff na 100 gitar

Alexi Laiho zbiera armię muzyków, by zagrać krótki kawałek na 100 gitar z okazji otwarcia Helsinki Festival. W castingu do występu może wziąć udział każdy!

Lider Children of Bodom zagra riff na 100 gitar
Foto: kadr z wideo

Który gitarzysta nie marzy, by wystąpić na festiwalu? Ten koncert to szansa dla każdego, kto w domowym zaciszu siłuje się z tabulaturami i marzy o wielkiej sławie, wstawiając swoje covery na youtube.

Teraz zamiast cieszyć się ilością wyświetleń, może 14 sierpnia wystąpić przed wielotysięczną publicznością na helsińskim Senate Square! Wszystko dzięki akcji „100 guitars from hell”, której patronuje Alexi Laiho.

Gitarzysta i wokalista Children of Bodom, poszukuje gitarzystów, którzy zagrają z nim na żywo krótki riff gitarowy.

Wystarczy nagrać siebie wykonującego poniższy motyw i wrzucić na youtube oraz na oficjalną stronę wydarzenia #100guitarsfromhell. Setka najlepszych wystąpi na scenie głównej festiwalu i zagra ten fragment razem z Laiho.

Zgłoszenia można wysyłać tylko do końca maja, więc lepiej jak najszybciej zabrać się za ćwiczenie!

Oprócz tego Alexi Laiho wystąpi na festiwalu ze swoim zespołem The Local Band. Grają oni rockowe klasyki lat '80. Mają w repertuarze covery takich zespołów jak Van Halen, Guns N'Roses oraz Mötley Crüe.

To nie wszystkie nowości odnośnie Alexi'ego Laiho. Niedawno dotarły do nas informacje, że wraz z zespołem Children of Bodom pracuje już nad nową płytą!

Jak myślicie, 100 gitar zabrzmi w Finlandii piekielnie dobrze?

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News Children Of Bodom