30.10.2019 10:32

Lider Defektu Muzgó otrzymał swoją ławkę w Wałbrzychu. Tak przyjaciele uczcili punkową legendę

Mieszkańcy Wałbrzycha upamiętnili zmarłego wokalistę Defektu Muzgó. W mieście stanęła ławka poświęcona Tomkowi Wojnarowi.

Tomasz Siwy Wojnar
foto: kadr z wideo

Tomasz Siwy Wojnar przez lata był liderem punkrockowej grupy Defekt Muzgó. Muzyk zmarł 12 kwietnia 2018 roku w Wałbrzychu, gdzie również się urodził. Artysta chorował i odszedł w szpitalu w wieku 53 lat. Mieszkańcy jego miasta postanowili uczcić wyjątkową postać.

Defekt Muzgó: Tomek "Siwy" Wojnar z ławką w Wałbrzychu

W centrum Piaskowej Góry - dzielnicy, w której mieszkał Wojnar powstała ławka poświęcona jego pamięci. Stanęła ona obok jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc w Wałbrzychu - popularnego zegara. Jak czytamy na dziennik.walbrzych.pl, odsłonięcie ławki było zwieńczeniem projektu "United Punk Orchestra". Jest to grupa muzyków, która postanowiła oddać hołd koledze. Artyści wydali specjalną płytę "A ja żyję obok was...", a zysk ze sprzedaży albumu przeznaczyli na ufundowanie wyjątkowego pomnika.

Mural Kora
Mural Kora
Przeczytaj także Mural z twarzą Kory w Warszawie został zniszczony

W uroczystym odsłonięciu ławki wzięła udział zarówno rodzina muzyka, jego fani i przyjaciele z branży tacy jak Robert Szymański z zespołu SexBoma czy Eugeniusz Olejarczyk z KSU.

Z ławki cieszą się również mieszkańcy Wałbrzycha, którzy doceniają wkład Wojnara w rozwój polskiej muzyki. W rozmowie z dziennik.walbrzych.pl, jeden z wałbrzyszan zadeklarował:

"

Tomasz Wojnar zrobił dużo fajnego dla punkrockowej muzyki. Nagrał kilka świetnych piosenek. Myślę, że to uhonorowanie jego osoby jest cenne i znaczące dla tej dzielnicy. "

Zobacz też: Agnieszka Chylińska z niespodzianką dla fanów na 25-lecie działalności 

Tagi: Rock News