Lider Disturbed: Przez ojcostwo jestem jeszcze bardziej wściekły

Jakub Gańko
06.04.2016 10:37
Lider Disturbed: Przez ojcostwo jestem jeszcze bardziej wściekły Fot. Kevin D. Soney, CC BY 2.0

David Draiman wyznał, jak zmieniło się jego życie, odkąd urodził mu się syn. W jaki sposób wpłynęło to na jego twórczość?

W 2013 roku wokalista Disturbed został ojcem. Wówczas był w stanie odwołać trasę swojego pobocznego projektu Device, aby być blisko żony, która przechodziła przez przedporodowe komplikacje. Był na tyle dumny ze swojego dziecka, że udostępniał w swoich kanałach społecznościowych zdjęcia z sonografu, a nawet zaprosił jego matkę, Lenę Yadę, na scenę, by pochwalić się publiczności synem.

Teraz, gdy Samuel Bear Draiman jest już trzeci rok na świecie, wokalista przyznał, że jego narodziny zupełnie odmieniły jego życie. Założenie rodziny poważnie na niego wpłynęło i nie do końca w taki sposób, jaki przewidywał.

To zabawne, że większość ludzi uważa, iż takie rzeczy nas zmiękczają, podczas gdy pod wieloma względami czuję się teraz bardziej asekuracyjnie. Jestem ostrożniejszy i bardziej się boję, a jednocześnie jestem jeszcze bardziej wściekły na wszystko, co się teraz dzieje na świecie i czym muszę się przejmować. To mi otworzyło oczy na wiele spraw.

Muzyk ma tutaj na myśli przede wszystkim globalne kryzysy i obecne nastroje polityczne. Dzięki synowi patrzy teraz na takie rzeczy uważniej i jeszcze bardziej niepokoją go problemy jak np. globalne ocieplenie.

Jestem teraz bardziej świadomy w każdym sensie tego słowa. Mam o wiele więcej do obrony, tyle więcej mógłbym teraz stracić. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że na takim świecie będzie musiało przetrwać twoje dziecko - tak naprawdę dziecko kogokolwiek - może cię to przytłoczyć. To wszystko znacznie podnosi stawkę.

Narodziny syna i uczucia, jakie wzbudziły w Draimanie, odcisnęły też piętno na ostatnim materiale Disturbed, płycie „Immortalized” z sierpnia 2015 roku. Nowe, ojcowskie doświadczenia zainspirowały go do tekstów niektórych utworów, które znalazły się na krążku.

Takie rzeczy jak „Who Taught You How To Hate” wynikły z tego, jak obserwowałem niewinność dzieciństwa i w jaki sposób ktoś taki jak mój syn nie ma absolutnie żadnych uprzedzeń. Wszyscy są dla niego równi pod każdym względem, więc to jest coś, co dopiero nabywamy - nie rodzimy się z uprzedzeniami.

Żoną Davida i matką jego syna jest hawajska modelka, surferka i wrestlerka Lena Yada. Małżeństwo z nią również okazało się inspiracją dla wokalisty - dzięki Yadzie po raz pierwszy wziął się za miłosną tematykę i poskromił agresję, z którą był dotąd głównie kojarzony.

Co do mojej pierwszej „piosenki miłosnej”, „You're Mine”... To prawdopodobnie coś, na co nie zdecydowałbym się wcześniej. Ale dzięki małżeństwu i synowi zawędrowałem w nowe kreatywne zakątki. Kiedy masz bliskie osoby, które są od ciebie zależne i które kochasz bardziej niż siebie samego... Moim zdaniem takie rzeczy podkreślają wszystko, co robisz w życiu.

David Draiman pokazał się już od „zmiękczonej” strony, wybierając tym razem do scoverowania utwór „The Sound Of Silence” duetu Simon & Garfunkel. Mając na koncie własne ojcowskie doświadczenia, powinno być mu łatwiej zrozumieć zaniepokojenie matki, która SMS-owała z córką na koncercie Disturbed...

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.