14.08.2016 12:23

Lider Disturbed i Breaking Benjamin w coverze Pantery

David Draiman dołączył na scenie do grupy Benjamina Burnleya, by wykonać słynny „Walk” Pantery. Zobaczcie nagranie z tego wieczoru.

Lider Disturbed i Breaking Benjamin w coverze Pantery
foto: kadr z wideo

Breaking Benjamin odbywa właśnie trasę po Stanach Zjednoczonych, która wciąż promuje jego piąty album zatytułowany „Dark Before Dawn”. W tournee towarzyszy mu Disturbed, a także Alter Bridge i Saint Asonia. Taki skład już sam w sobie jest niemałą atrakcją, a fanów zebranych w Gexa Energy Pavilion w Dallas spotkała jeszcze jedna niespodzianka...

12 sierpnia 2016 roku lider Disturbed postanowił dołączyć do występujących tego samego wieczoru muzyków Breaking Benjamin, by wykonać wspólnie jeden z najsłynniejszych kawałków Pantery, „Walk” z płyty „Vulgar Display of Power”. Jak panowie poradzili sobie z tym klasykiem? Możecie przekonać się dzięki udostępnionemu przez Disturbed nagraniu.

Zobaczcie je na własne oczy:

David Draiman wielokrotnie podkreślał jak bardzo ceni sobie twórczość Pantery. Wokalista doznał również zaszczytu poznania zmarłego gitarzysty zespołu, Dimebaga Darrella, występując po raz drugi na festiwalu Ozzfest. To właśnie wtedy zespół utknął w Dallas na kilka dni i miał okazję przebywać w domu Abbotta.

Draiman wspomina, że roiło się w nim od pamiątek związanych z Panterą i nigdy nie można było tam zmrużyć oka - bo jeśli się zasnęło, Dimebag miał zwyczaj budzenia człowieka... fajerwerkami.

"

Zawsze odpalał całą serię dosłownie kilka centymetrów od mojej głowy. Raz Dime zabrał nas do klubu ze striptizem, gdzie byliśmy jurorami w konkursie bikini. Dla niego każdy czas był odpowiedni na wizytę w takim miejscu. Nie dało się go nie kochać. Nigdy nie miewał gorszych chwil i zawsze był gotów oddać ci własną koszulkę. To był jego życiowy cel: upewnić się, że każda chwila, którą z nim spędzasz, jest najlepszą w twoim życiu. Był bezinteresowny. "

To nie pierwszy raz, kiedy lider Disturbed zdecydował się na taką coverową niespodziankę na żywo. Na początku lutego 2016 roku Draiman dołączył już do Breaking Benjamin, by wspólnie zagrać „Under Pressure” Queen i Davida Bowiego. Disturbed łączył też siły m.in. z Lzzy Hale w „I Still Haven't Found What I'm Looking For” U2 i Jacobym Shaddixem w coverze Rage Against The Machine.

Jak oceniacie takie wykonanie „Walk”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Disturbed David Draiman Pantera Breaking Benjamin