17.11.2015 11:56

Lider Godsmack o ISIS: „Sku*wysyny”

Wokalista grupy Godsmack, Sully Erna, podczas koncertu w Las Vegas 14 listopada 2015 roku powiedział, co myśli o działalności ISIS. 

Lider Godsmack o ISIS: „Sku*wysyny”
foto: Stefan Brending, CC-BY-SA-3.0

Dzień po zamachach w Paryżu 13 listopada 2015 roku zespół Godsmack występował w Las Vegas. Przed wykonaniem utworu „Serenity” muzyk zrobił krotką przerwę i podzielił się ze zgromadzoną w klubie publiką swoją refleksją na temat paryskich wydarzeń oraz powiedział, co sądzi o działalności Państwa Islamskiego:

"

Nie jest ważne to, czy żyją w innych krajach, wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi, a te sku*wysyny z ISIS... Powiem Wam, że mam nadzieję, że pewnego dnia zaorają to gówno i zrobią na tym miejscu parking. Mam dość tego ścierwa. "

Tak wyglądało wykonanie „Serenity” podczas koncertu Godsmack w Las Vegas 14 listopada 2015 roku:

Erna dodał, że hołd ofiarom zamachów odda nie minutą ciszy, a za pomocą utworu:

"

Nie przerwiemy koncertu i nie poprosimy Was, abyście zamilkli na minutę. Zagramy kawałek, który naszym zdaniem doskonale pasuje do takiej chwili, jak ta. To będzie nasza wersja modlitwy. Tak więc, ile by to nie było warte, nie musicie robić zbyt wiele – wystarczy, że razem z nami zaśpiewacie. "

Poprosił także publiczność, aby ta wspomogła go podczas wykonywania utworu: 

"

Wyślijcie trochę naprawdę pozytywnej energii, ponieważ jestem pewny, że mnóstwo ludzi straciło tej nocy swoje dzieci i rodziców. Naszym zadaniem jako istot ludzkich jest wysłanie im trochę dobrej energii, rozumiecie co mam na myśli? To właśnie robimy. Wszyscy jesteśmy dobrymi ludźmi. Tony, zagrajmy kawałek i nazwijmy to naszą modlitwą na dziś wieczór. "

Na wydarzenie z Paryża z 13 listopada 2015 roku zareagowało wiele postaci z rockowego świata. Zamach na koncercie Eagles Of Death Metal został określony przez lidera U2, Bono, jako bezpośredni atak na muzykę, a nieopodal klubu nieznany pianista w formie sprzeciwu wykonał utwór „Imagine” z repertuaru Johna Lennona.

Michał Miernik
Tagi: Rock News Godsmack