16.09.2015 16:57

Lider Machine Head odwiedził Muzeum Auschwitz-Birkenau

W ramach koncertów w Polsce wokalista zespołu Machine Head wybrał się do Oświęcimia, by zgłębić trochę historii. Jakie były wrażenia Robba Flynna z wyjątkowej wizyty?

Lider Machine Head odwiedził Muzeum Auschwitz-Birkenau
foto: facebook.com/machinehead

Grupa Machine Head przyjechała do Polski, by zagrać trzy koncerty. Wizyta w Gdańsku zostanie zapamiętana dzięki Adamowi „Nergalowi” Darskiemu, który wystąpił na scenie razem z Robem Flynnem i spółką.

Koncert w Krakowie był z kolei pretekstem do odwiedzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Tuż po tym wydarzeniu, wokalista napisał fanom, jak wpłynęło na niego to wyjątkowe miejsce...

"

Jest 6:45, tuż po wizycie w Muzeum Auschwitz-Birkenau. To pierwszy raz, odkąd byłem tam ostatnio zatrzymując się po koncercie w Krakowie w 2001 roku w ramach trasy Supercharger. Nie mogłem dostać się tam dzisiaj, ponieważ muzeum otwierane jest o 8:00. (...) To miejsce otrzeźwienia. Gdy wyszedłem z busa o 6:00, by zrobić te zdjęcia, wybrzmiały dzwony z jakiegoś kościoła... W oddali przejeżdżał pociąg... Te same tory, które przywiodły ludzi do obozu koncentracyjnego w 1940 roku, są ciągle eksploatowane... Mgła leżała nisko na ziemi... "

Robb Flynn zwrócił uwagę na to, że według niego w USA nie przykłada się wagi do uświadamiania społeczeństwa o zbrodniach popełnionych na rdzennych mieszkańcach Ameryki.

"

Może powinniśmy... przypomnieć sobie, że należy ulepszać samych siebie... to lepsze niż powtarzanie sobie jacy jesteśmy wspaniałomyślni... "

Machine Head gra obecnie koncerty z cyklu „An Evening with Machine Head”. Z tej okazji grupa przygotowała specjalny, przekrojowy set, na który składają się najbardziej znane kawałki kapeli.

Przed występami Amerykanów w Polsce o nowych kompozycjach z albumu „Bloodstone & Diamonds” opowiadał Robb Flynn Piotrowi „Makakowi” Szarłackiemu. Jak tworzy Machine Head?

"

Pod tym względem jesteśmy staroświeccy. Piszę coś, a potem spotykamy się na próbach i jammujemy. Tak samo robi Phil. Mogą to być całe kompozycje lub pojedyncze pomysły, zalążki czegoś. "

Byliście na którymś z tegorocznych koncertów Machine Head w Polsce?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Machine Head Robb Flynn