05.07.2017 13:52

Lider Megadeth chciałby do Rock And Roll Hall Of Fame

Dave Mustaine lubi zaskakiwać oryginalnymi wypowiedziami. Tym razem stwierdził, że czuje się niewystarczająco doceniony przez branżę muzyczną.

Lider Megadeth chciałby do Rock And Roll Hall Of Fame
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

W wywiadzie udzielonym gazecie „The Columbus Dispatch” szef Megadeth przyznał, że chciałby zostać uhonorowany miejscem w Rock And Roll Hall Of Fame, galerii sławy dla muzyków rockowych, działającej w amerykańskim Cleveland. Zaszczytu tego dostąpiła już dawna grupa artysty, Metallica. Choć formalnie Dave Mustaine nie należy do Galerii, ponieważ – jak podkreślał Lars Ulrich - znaleźć się tam mogli tylko muzycy, którzy pojawili się na płytach zespołu, to czuje się jej częścią jako były członek Metalliki.

"

Tak naprawdę jestem tam już z Metalliką. Ale byłoby miło trafić tam na własny rachunek. Jestem pewien, że kiedyś tak się stanie. To niemożliwe, żeby stworzyć cały cholerny styl muzyczny i nie być zauważonym. "

Rudowłosy muzyk nawiązał też do nagrody Grammy, którą po dwunastu nominacjach udało się w końcu zdobyć Megadeth w tym roku. Podczas ceremonii wręczenia nagrody organizatorzy dopuścili się okropnego faux pas – puścili w tym momencie „Master Of Puppets” Metalliki. Dave stwierdził, że statuetka powinna być przyznana jemu samemu, a nie zespołowi.

"

Pewnie jestem szalony, ale myślałem o nagrodzie Grammy i o tym, jak ją przyznano Megadeth. Pomyślałem, że byłoby o wiele lepiej, gdyby dali ją Dave’owi Mustaine’owi, a nie Megadeth. "

Ostatnio Dave przyznał też, że mimo prawie czterech dekad działalności na metalowej scenie, wciąż nie czuje się komfortowo jako wokalista. Podczas śpiewania ma kłopoty z poprawnym oddychaniem.

Maciej Koprowicz
Tagi: Megadeth Dave Mustaine Rock News