07.06.2016 14:21

Lider Sum 41: Nowa płyta ocaliła mi życie

Fani kanadyjskich poppunkowców wiedzą już, na co konkretnie mają czekać. Zespół poinformował, że jego nowy album będzie się nazywał „13 Voices”. Sprawdźcie tracklistę i okładkę płyty.

Lider Sum 41: Nowa płyta ocaliła mi życie
foto: kadr z wideo

Następca „Screaming Bloody Murder” z marca 2011 roku rodził się w prawdziwych bólach. Duży wpływ na to miały poważne problemy zdrowotne wokalisty, Derycka Whibleya, który musiał stanąć twarzą w twarz z konsekwencjami swojego alkoholowego nałogu. Na szczęście mroczne chwilą są już za nim, a nowy materiał jego grupy jest na ostatniej prostej w drodze do słuchaczy.

Wiemy już, że 6. album Sum 41 - który został sfinansowany za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej w serwisie Pledge Music - ukaże się jesienią 2016 roku. Teraz poznaliśmy szczegóły tego wydawnictwa. Krążek będzie zatytułowany „13 Voices” i znajdzie się na nim 10 premierowych kompozycji.

Okładkę wraz z oficjalnym ogłoszeniem zespołu zobaczycie poniżej:

Poznaliśmy wcześniej krótkie fragmenty utworów, które wypełnią szósty album Sum 41 - teraz możemy przyjrzeć się kompletowi ich tytułów, co daje pewne wyobrażenie o ich charakterze. Warto choćby zwrócić uwagę na powtarzający się w nich motyw śmierci...

Tracklista:

  1. A Murder of Crows (You're All Dead To Me)
  2. Goddamn I'm Dead Again
  3. Fake My Own Death
  4. Breaking The Chain
  5. There Will Be Blood
  6. 13 Voices
  7. War
  8. God Save Us All (Death to POP)
  9. The Fall And The Rise
  10. Twisted By Design

Czyżby szykowało się poważniejsze, mroczne wydawnictwo? Lista utworów oraz okładka na to by wskazywały. Najwyraźniej bolesne doświadczenia wokalisty odcisnęły wyraźne piętno na nowych utworach. Deryck Whibley wcale zresztą tego nie kryje, mówiąc wprost, że „13 Voices” zainspirowały wydarzenia z ostatnich lat jego życia. Gdyby nie ta płyta, prawdopodobnie też by się z nimi nie uporał...

"

Jestem naprawdę podekscytowany, że wydaję krążek po tym wszystkim, przez co ostatnio przeszedłem. Ta nowa muzyka ukazuje drogę, którą odbyłem tworząc ten album. Musiałem upaść po to, by wznieść się ponownie. A nic nie sprawia, że czujesz się lepiej, niż mieć coś, co kochasz i o co będziesz chciał naprawdę walczyć. Mogę szczerze powiedzieć, że „13 Voices” ocalił mi życie i nie mogę się doczekać, aż się nim z Wami wszystkimi podzielę. "

Brzmi poważnie, prawda? „13 Voices” ukaże się nakładem Hopeless Records, a wcześniej grupa rozpocznie trasę koncertową Warped Tour. Jak już zapowiedziała, będziemy mieli wtedy okazję usłyszeć już w całej okazałości nowe utwory, ale nie zabraknie też znanych i lubianych kawałków, które zaproponują fani. Z kolei w sierpniu Sum 41 ruszy w europejskie tournée po festiwalach.

Czekacie na nowy krążek Sum 41?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Sum 41