05.08.2020 09:38

Lider grupy UB40 przeszedł udar. Jaki jest stan zdrowia Duncana Campbella?

Wokalista brytyjskiej grupy UB40 trafił do szpitala. Zespół poinformował fanów na Twitterze, że 62-letni muzyk przeszedł udar.

Duncan Dampbell
foto: kadr z wideo

UB40 to jedna z kultowych brytyjskich formacji powstałych w późnych latach 70. Muzycy sprzedali ponad 70 milionów płyt na całym świecie. Nazwa zespołu pochodzi od popularnej sygnatury, którą można było spotkać na formularzu wydawanym osobom bezrobotnym, które chciały pobrać zasiłek.

Duncan Campbell z UB40 miał udar

W 2008 roku kapelę opuścił Ali Campell - jej wieloletni lider oraz wokalista. Wówczas jego miejsce zajął brat muzyka, Duncan Campbell. Przed dołączeniem do składu, artysta próbował swoich sił w aktorstwie, a także grał na łyżkach. Co ciekawe Duncan nie pierwszy raz otrzymał ofertę grania w UB40, jednak w 1978 roku nie przyjął propozycji.

Perkusista
Perkusista
Przeczytaj także Nie żyje perkusista Machine Head i Crowbar. Miał 52 lata

4 sierpnia 2020 roku muzycy UB40 opublikowali na Twitterze smutny wpis. Poinformowali swoich fanów, że Campbell przeszedł udar. Dobra wiadomość jest jednak taka, że muzyk czuje się już znacznie lepiej.

"

Nasz wokalista i brat Duncan Campbell trafił do szpitala i przeszedł udar. Aktualnie jest już na nogach, jednak prosimy wszystkich fanów, aby uszanowali prywatność Duncana oraz jego rodziny. "

Jason Newsted
Jason Newsted
Przeczytaj także Metallica udostępniła koncert z ostatniej trasy z Jasonem Newstedem z 2000 roku [WIDEO]
Tagi: Rock News