12.12.2018 12:16

Life Festival w Oświęcimiu nie odbędzie się w 2019 roku

Zarząd Fundacji Peace Festival wydał oświadczenie, w którym poinformował o upadku organizacji. Oznacza to, że kolejna edycja Life Festivalu się nie odbędzie.

Festiwal
foto: materiały prasowe

Tauron Life Festival Oświęcim znany wcześniej pod nazwą Life Festival Oświęcim powstał z myślą o budowaniu pokojowych relacji między państwami i walką z rasizmem i antysemityzmem. A wszystko to za pośrednictwem sztuki. Na imprezie można było nie tylko słuchać muzyki, ale też oglądać filmy, sztuki teatralne oraz specjalnie tworzone na festiwal murale. Wydarzenie odbyło się do tej pory 8 razy, a na scenie Life Festivalu można było usłyszeć artystów takich jak Queen, gitarzysta Carlos Santana czy dinozaury rocka, zespół Scorpions oraz Europe.

Nie będzie kolejnej edycji Life Festivalu w Oświęcimiu

7 grudnia 2018 roku na stronie wydarzenia pojawiła się smutna informacja. Zarząd Fundacji Peace Festival, która organizowała Tauron Life Fesival Oświęcim opublikował oświadczenie o upadku organizacji. Poinformowano w nim, że wniosek o oficjalne ogłoszenie upadłości Fundacji został już złożony w Sądzie Rejonowym w Krakowie. W związku z tym nie odbędzie się kolejna edycja Life Festivalu w Oświęcimiu

"

Decyzja Zarządu podyktowana jest faktem wystąpienia przesłanek stanowiących podstawę do ogłoszenia upadłości Fundacji. Fakt wystąpienia rzeczonych przesłanek pozostaje w związku z decyzją Rady Miasta Oświęcimia, która 24 października 2018 r. odrzuciła projekt uchwały, zmierzający do zmiany formuły finansowania organizowanego przez Fundację festiwalu w przyszłości. W związku z powyższym organizacja Life Festival Oświęcim przez Fundację Peace Festival w obecnej formule w roku 2019 w Oświęcimiu nie będzie możliwa. "

Czekamy na komentarz w sprawie od Zarządu Fundacji Peace Festival, który otrzymamy od organizacji jeszcze dzisiaj (12.12.2018). 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News