23.02.2019 13:49

Life Festival Oświęcim 2019 się nie odbędzie. Znamy powód odwołania wydarzenia

Organizatorzy Tauron Life Festival Oświęcim, którego ideą jest budowanie pokojowych relacji, potępienie rasizmu i antysemityzmu, potwierdzili, że wydarzenie nie odbędzie się w 2019 roku. Jaki jest tego powód?

Europe
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Tauron Life Festival Oświęcim znany wcześniej pod nazwą Life Festival Oświęcim i powstał z myślą o budowaniu pokojowych relacji między państwami oraz walką z rasizmem i antysemityzmem. Na imprezie można było nie tylko słuchać muzyki, ale też oglądać filmy, sztuki teatralne oraz specjalnie tworzone na festiwal murale. Wydarzenie odbyło się do tej pory aż 8 razy. Na scenie Life Festivalu można było usłyszeć artystów takich jak Queen, Carlos Santana, Elton John, Scorpions, czy Europe.

Tauron Life Festival Oświęcim 2019 się nie odbędzie

W piątek 22 lutego 2019 roku w sprawie pojawiły się nowe informacje - na oficjalnej stronie wydarzenie pojawiła się informacja prasowa dotycząca przyszłości Tauron Life Festival Oświęcim. Czytamy w nim, że wydarzenie w roku 2019 w obecnym miejscu i formule organizacyjnej nie odbędzie się. Powodem zawieszenia projektu jest brak możliwości pozyskania wystarczających środków na sfinansowanie festiwalu. Na szczęście organizatorzy już planują zmianę formatu festiwalu:

"

Zarząd Fundacji Peace Festival, która jest dotychczasowym organizatorem wydarzenia Life Festival Oświęcim, organizowanego nieprzerwanie od dziewięciu lat na terenie miasta Oświęcim, realizowanego w latach 2017 - 2018 pod nazwą Tauron Life Festival Oświęcim, informuje, iż wydarzenie to w roku 2019 w obecnym miejscu i formule organizacyjnej nie odbędzie się.Powodem zawieszenia projektu w 2019 r., jest brak możliwości pozyskania wystarczających środków na sfinansowanie festiwalu. Jednakże prowadzone są działania na rzecz kontynuacji organizacji wydarzenia pod nazwą Life Festival w nowej odsłonie oraz formule organizacyjnej. "

Już w grudniu 2018 roku nad festiwalem pojawiły się czarne chmury - wszystko dlatego, że Zarząd Fundacji Peace Festival, która organizowała Tauron Life Fesival Oświęcim opublikował oświadczenie o upadku organizacji. Poinformowano w nim, również o tym, że wniosek o oficjalne ogłoszenie upadłości Fundacji został już złożony w Sądzie Rejonowym w Krakowie.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News