„Life On Mars?” Davida Bowiego w metalowej wersji

Aleksandra Degórska
28.01.2016 13:39
„Life On Mars?” Davida Bowiego w metalowej wersji Fot. kadr z wideo

Jak brzmiałby Ziggy Stardust, gdyby zdecydował się na bardzo ostre granie? Posłuchajcie jego znanego hitu w interpretacji pewnego YouTubera.

Kolejny cover? Lista rockowych i metalowych wersji znanych hitów tego artysty jest naprawdę długa. Zarówno ci bardziej znani, jak Behemoth, The Smashing Pumpkins, Iggy Pop czy Foo Fighters, jak również i amatorzy na przestrzeni lat wzięli na warsztat przeboje Bowiego. Fani organizują akcje, by wspólnie wykonać jego utwory, czego przykładem jest kanadyjski chór składający się z 500 osób, który zaśpiewał „Space Oddity”.

Można tak wyliczać i wyliczać. Zapewne coraz więcej postaci dołoży swoją cegiełkę do tego muzycznego hołdu. Przykładem tego jest YouTuber o pseudonimie 331 Erock, który nagrał interpretację utworu „Life On Mars?”. Glamrockowa kompozycja Bowiego pochodzi z 4. albumu artysty, zatytułowanego „Hunky Dory” z 1971 roku.

Ballada otrzymała drugie życie i stała się metalowym kawałkiem z agresywną perkusją i zadziorną gitarą. Momentami niektóre wersy utworu wykonywane są przez tajemniczy głos - czy gitarzysta jest brzuchomówcą? Tego nie wiadomo. Muzyk ma niezłą frajdę z wykonywania tego numeru, o czym świadczy chociażby jego zadowolona mina. 

Posłuchajcie, jak brzmi „Life On Mars?” w wersji metalowej:

David Bowie odszedł 10 stycznia 2016 roku, tuż po tym, jak w swoje 69. urodziny wydał album „Blackstar”, z którego pochodzą single „Blackstar” oraz „Lazarus”. Wielu jego przyjaciół po dziś dzień wspomina współpracę z nim oraz podkreśla jego szczególną rolę w historii muzyki. W tym gronie znaleźli się chociażby Trent Reznor, Coldplay czy Brian Eno. Życie artysty zostało uczczone również gwiazdozbiorem, który przypomina piorun Ziggy'ego Stardusta.

W związku z wielką stratą fani zaczęli wspominać najważniejsze momenty w karierze Bowiego, jak chociażby duet z Freddiem Mercurym w utworze „Under Pressure”. W internecie pojawiło się nagranie z samym wokalem obu muzyków. Światło dzienne ujrzał również zapis, gdzie David udaje swoich kumpli z branży. Jeden z fanów wpadł również na pomysł, by połączyć „Ace of Spades” z „Let's Dance” i tym sposobem powstał numer „Ace of Dance”. 

Jak oceniacie „Life On Mars?” w wersji metalowej?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.