14.01.2016 10:02

Life of Agony powróci z nowym albumem w 2016 roku

Od premiery ostatniego krążka grupy, wydanego w 2005 roku „Broken Valley”, upłynęło już 10 lat. Na szczęście fani mogą być zadowoleni, bo zespół z Nowego Jorku przygotowuje właśnie materiał na kolejną płytę. 

Life of Agony powróci z nowym albumem w 2016 roku
foto: materiały prasowe

Album ma nosić nazwę „A Place Where There's No More Pain”. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, można jednak spodziewać się, że ukaże się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Zespół nie ujawnił jeszcze ile nowych kawałków znajdzie się na wydawnictwie.

Alan Robert, basista grupy wyjaśnił, że to dzięki wielbicielom Life of Agony, muzycy dalej chcą koncertować.

"

Wydaje mi się, że fani zdają sobie sprawę z tego, że nasza twórczość ma swoje źródło w prawdziwym cierpieniu, które w zasadzie od zawsze towarzyszy całemu zespołowi. Wielu fanów powiedziało nam, że dzięki temu, iż podzieliliśmy się z nimi naszym bólem, przeżyli swojego rodzaju katharsis, walcząc ze swoimi własnymi problemami. I to właśnie ta energia, którą dzielimy z ludźmi podczas koncertów daje nam nadzieję na istnienie jakiegoś światełka w tunelu. Dla nas i mam nadzieję, że dla naszych fanów również, te krótkie chwile, kiedy jesteśmy razem tworzą swojego rodzaju tytułowe miejsce, w którym nie ma bólu. "

W 2014 roku grupa wystąpiła na kilku letnich festiwalach i zaprezentowała na żywo materiał z debiutanckiej płyty „River Runs Red”, opublikowanej w 1993 roku. Wokalistka Mina Caputo (niegdyś Keith Caputo), gitarzysta Joey Z, basista Alan Robert i perkusista Sal Abruscata byli tak podekscytowani wspólnymi występami, że zdecydowali się oficjalnie rozpocząć pracę nad kolejnym krążkiem.

Grupa udostępniła też na swoim fanpage'u okładkę najnowszego wydawnictwa.

Life of Agony

19 stycznia 2016 Life of Agony rozpoczyna trasę koncertową po Niemczech. Grupa zagra w tym kraju pięć koncertów. Z kolei w marcu 2016 zespół pojawi się na trzech koncertach w Wielkiej Brytanii - w Londynie, Wolverhampton i Manchesterze.

W Polsce ostatni raz grupa zagrała w 2010 roku, podczas XVI edycji Przystanku Woodstock. Podczas koncertu wykonała m.in. utwór „Love To Let You Down” z płyty Broken Valley.

Czekacie na nową płytę Life of Agony?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Life of Agony