22.05.2019 14:31

Limitowana płyta Zakk Sabbath z coverami wyprzedana w dwie godziny

Z okazji 50-lecia debiutanckiego albumu Black Sabbath, Zakk Wylde wydał limitowaną płytę z coverami ekipy Ozzy'ego. Nakład sprzedał się w zawrotnym tempie.

Zakk Wylde
foto: Duncan Bryceland / Rex Features/EAST NEWS

W 2020 roku jedna z najważniejszych płyt w historii muzyki metalowej obchodzi swoje 50 urodziny. Mowa tutaj o debiutanckim krążku Black Sabbath o tym samym tytule, który ujrzał światło dzienne dokładnie w piątek 13 lutego 1970 roku i zdecydowanie, na przekór dacie, przyniósł kapeli dużo szczęścia. Dzięki płycie muzycy zostali okrzyknięci głównymi prekursorami heavy metalu

Multiinstrumentalista Zakk Wylde, założyciel grupy Black Label Society i wieloletni gitarzysta Ozzy'ego Osbourne'a nigdy nie ukrywał, że jest nie tylko współpracownikiem lidera Black Sabbath, ale również ogromnym fanem jego zespołu. Z okazji 50-lecia debiutu płytowego grupy, postanowił to kolejny raz udowodnić.

Płyta Zakk Sabbath wyprzedana w 2 godziny

Zakk Wylde postanowił wydać płytę z coverami utworów znanych z płyty "Black Sabbath". Krążek Zakk Sabbath był dostępny wyłącznie w limitowanej edycji płytowej. Gitarzysta podkreśla, że zawarta na nim muzyka nie będzie dostępna w sieci oraz w innych formatach.

Black Label Society
Black Label Society
Przeczytaj także Zakk Wylde pojawił się na płycie z rockowymi coverami piosenek Disneya

Każdy, kto chciał stać się posiadaczem coverów, mógł zaopatrzyć się w jeden z 500 egzemplarzy wytłoczonych krążków. W pakiecie znalazł się winyl, płyta CD, kod do pobrania kawałków w wersji cyfrowej oraz DVD. Twórcy krążka zadeklarowali:

"

Z tej okazji nawiązaliśmy współpracę z Magnetic Eye Records, aby zapewnić słuchaczom najwyższą jakość. "

Okazało się, że aby stać się posiadaczem wyjątkowego pakietu, trzeba było mieć trochę szczęścia. Jak poinformował fanów Zakk Wylde, płyty wyprzedały się w rekordowym tempie. Sprzedaż trwała zaledwie 2 godziny

Zobacz też: Zakk Wylde: Moje problemy z piciem zaczęły się przez Ozzy’ego

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Zakk Wylde Black Sabbath