Limitowana płyta Zakk Sabbath z coverami wyprzedana w dwie godziny

Joanna Chojnacka
22.05.2019 14:31
Limitowana płyta Zakk Sabbath z coverami wyprzedana w dwie godziny Fot. Duncan Bryceland / Rex Features/EAST NEWS

Z okazji 50-lecia debiutanckiego albumu Black Sabbath, Zakk Wylde wydał limitowaną płytę z coverami ekipy Ozzy'ego. Nakład sprzedał się w zawrotnym tempie.

W 2020 roku jedna z najważniejszych płyt w historii muzyki metalowej obchodzi swoje 50 urodziny. Mowa tutaj o debiutanckim krążku Black Sabbath o tym samym tytule, który ujrzał światło dzienne dokładnie w piątek 13 lutego 1970 roku i zdecydowanie, na przekór dacie, przyniósł kapeli dużo szczęścia. Dzięki płycie muzycy zostali okrzyknięci głównymi prekursorami heavy metalu

Multiinstrumentalista Zakk Wylde, założyciel grupy Black Label Society i wieloletni gitarzysta Ozzy'ego Osbourne'a nigdy nie ukrywał, że jest nie tylko współpracownikiem lidera Black Sabbath, ale również ogromnym fanem jego zespołu. Z okazji 50-lecia debiutu płytowego grupy, postanowił to kolejny raz udowodnić.

Płyta Zakk Sabbath wyprzedana w 2 godziny

Zakk Wylde postanowił wydać płytę z coverami utworów znanych z płyty "Black Sabbath". Krążek Zakk Sabbath był dostępny wyłącznie w limitowanej edycji płytowej. Gitarzysta podkreśla, że zawarta na nim muzyka nie będzie dostępna w sieci oraz w innych formatach.

Przeczytaj także

Każdy, kto chciał stać się posiadaczem coverów, mógł zaopatrzyć się w jeden z 500 egzemplarzy wytłoczonych krążków. W pakiecie znalazł się winyl, płyta CD, kod do pobrania kawałków w wersji cyfrowej oraz DVD. Twórcy krążka zadeklarowali:

Z tej okazji nawiązaliśmy współpracę z Magnetic Eye Records, aby zapewnić słuchaczom najwyższą jakość.

Okazało się, że aby stać się posiadaczem wyjątkowego pakietu, trzeba było mieć trochę szczęścia. Jak poinformował fanów Zakk Wylde, płyty wyprzedały się w rekordowym tempie. Sprzedaż trwała zaledwie 2 godziny

Zobacz też: Zakk Wylde: Moje problemy z piciem zaczęły się przez Ozzy’ego

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.