05.09.2016 11:35

Lindemann wyda 2. solowy krążek?

Jest cień szansy na to, że wokalista Rammsteina wyda kolejną solową płytę. Kiedy miałby się ukazać ten krążek?

Lindemann wyda 2. solowy krążek?
foto: kadr z wideo

W 2015 roku światło dzienne ujrzał solowy projekt wokalisty Rammsteina - Lindemann. Muzyk do współpracy zaprosił producenta i multiinstrumentalistę Petera Tägtgrena, który ma na swoim koncie albumy m.in. Sabatonu, Hypocrisy czy Pain.

Panowie jak dotychczas wydali jedyny krążek „Skills In Pills”, a jako pierwszy singiel wybrali utwór „Praise Abort”. Sam Till Lindemann określił styl tej kapeli, jako połączenie wokalu Rammsteina z muzyką Pain.

W jednym z wywiadów Peter Tägtgren przyznał, że w momencie, gdy Rammstein zrobi sobie przerwę i wokalista będzie mieć trochę wolnego czasu, muzycy zamierzają zagrać koncerty promujące debiutancką płytę:

"

Myślę, że do tego dojdzie. Musimy po prostu respektować czas, gdy Rammstein wraca do pracy i musimy czekać na kolejną przerwę, by coś zacząć robić. Mamy sporo pomysłów na nowe utwory. "

Czy możemy też się spodziewać nowej muzyki od Lindemanna?

"

Tak, oczywiście. "

Peter wspomniał również o tym, jak przyjęto debiutancką płytę:

"

Odbiór był naprawdę dobry. Pewnie, że część osób myślała: „Och, teksty są takie niedojrzałe”. Uważam, że są zabawne, ja i Till jesteśmy niedojrzali. Lindemann odnajduje angielskie słowa, zawsze pisał teksty po niemiecku. Teraz ma szalone pomysły w języku angielskim - to jak zrywanie owoców z drzewa, powiedział, że „niemieckie” drzewo nie ma już owoców. Dlatego też tworzenie w języku angielskim jest dla niego bardzo odświeżające. Niektórzy recenzenci twierdzą, że niedojrzali faceci szaleją. Przecież to jest właśnie album do imprezowania. "

 
Zapewne będziemy musieli trochę poczekać na nowy solowy krążek od wokalisty, bo Rammstein rozpoczął pracę nad nową płytą i podczas festiwalu Gods Of Metal 2016 zaprezentował premierowy utwór „Ramm 4”.

Flake przyznał, że praca wre:

"

Zaczęliśmy zbierać pomysły na utwory i rozwijać je jako zespół. Ciężko powiedzieć, na jakim etapie prac stoimy. Często wszystko idzie dobrze, a potem masz dni, gdy chcesz zacząć cały proces od początku. Dlatego też nie ma obiektywnego poglądu na temat tego, jak daleko stoimy z tworzeniem nowego materiału. "

Warto zatem bacznie obserwować obóz Rammsteina, bo to w jaki sposób potoczą się prace nad nowym krążkiem wpłynie również na tworzenie nowego solowego materiału przez Tilla Lindemanna.

Czekacie na kolejny krążek od Lindemanna i Tägtgrena?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Till Lindemann