19.09.2019 10:19

Lindsey Stirling zagrała dwa polskie przeboje na koncercie w Krakowie [WIDEO]

Skrzypaczka Lindsey Stirling 18 września 2019 roku zagrała koncert w Krakowie. Podczas występu wykonała dwa polskie hity.

Lindsey Stirling
foto: Cordeiro/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Lindsey Stirling to amerykańska artystka znana głównie z gry na skrzypcach. Dziewczyna jest także piosenkarką i tancerką. Zyskała popularność dzięki udziałowi w amerykańskiej edycji "Mam Talent" oraz swojej umiejętności łączenia grania na skrzypcach z gatunkami muzycznymi takimi jak hip-hop czy dupstep. W 2012 roku Stirling nagrała swój debiutancki album, który odniósł ogromny sukces na całym świecie. W Polsce i USA płyta uzyskała status złotej, w Niemczech pokryła się platyną.

Lindsey Stirling zagrała polskie przeboje w Krakowie

Aktualnie Lindsey Stirling koncertuje w Europie w ramach trasy The Artemis Tour. Artystka w swoim torune uwzględniła także Polskę. 19 września 2019 roku odbędzie się koncert skrzypaczki w Warszawie, dzień wcześniej natomiast, Stirling odwiedziła Kraków.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica zagrała cover Czesława Niemena na koncercie w Polsce [WIDEO]

Podczas koncertu w TAURON Arenie, Lindsey zaskoczyła swoich fanów. Zakomunikowała na scenie, że zrobiła research i wybrała piosenki, które zebrani na koncercie na pewno będą znali. Artystka wykonała wraz ze swoim zespołem "Autobiografię" Perfectu oraz "Prawy do lewego" duetu Kayah i Bregovic. Nagranie z występu szybko trafiło do sieci, możecie obejrzeć jedno z nich poniżej:

Zobacz też: Młody polski zespół coveruje "Sobie i Wam" z Męskiego Grania 

Tagi: Rock News