11.09.2017 11:08

Linkin Park dziękuje fanom z całego świata w poruszającym wideo

Po śmierci Chestera Benningtona fani Linkin Park na całym świecie gromadzili się w publicznych miejscach, by oddać hołd zmarłemu wokaliście.

Linkin Park dziękuje fanom z całego świata w poruszającym wideo

Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca 2017 roku. Jego tragiczna śmierć była ogromnym ciosem dla milionów sympatyków Linkin Park z całego świata. Na wszystkich kontynentach spotykali się oni na wspólnej modlitwie i wspominaniu zmarłego artysty, zwykle w miejscach w jakiś sposób związanych z Linkin Park. Polscy wielbiciele Chestera zgromadzili się pod stadionem miejskim we Wrocławiu, gdzie zespół koncertował w 2014 roku.

Na takie spotkania fani przynosili plakaty, płyty i inne pamiątki związane z Chesterem, zapalali świeczki i znicze, spontanicznie grali piosenki Linkin Park. Najbardziej wzruszające hołdy dla lidera zespół zebrał w jednym wideo, które umieścił na swoim Instagramie. Muzycy napisali:

"

Dziękujemy naszym fanom z całego świata za falę miłości i wsparcia. "

Na filmie widzimy między innymi ujęcia z takich miejsc, jak Perm w Rosji, Mińsk na Białorusi, Astana w Kazachstanie, Szanghaj w Chinach, Lima w Peru czy Samarang w Indonezji. Zobaczcie, jak fani z całego świata żegnali Chestera Benningtona:

Wzruszające hołdy dla wokalisty składali także jego koledzy z branży. Covery piosenek Linkin Park na koncertach wykonali między innymi Machine Head i Coldplay. 30 Seconds To Mars zagrał fragment „Crawling” w niesamowitym medleyu utworów Linkin Park, Prince’a, Davida Bowiego, George’a Michaela i Soundgarden. Metallica zadedykowała Chesterowi na koncercie swój „The Unforgiven”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Linkin Park Chester Bennington Rock News