Linkin Park nagrywa 7. album

Jakub Gańko
07.01.2016 15:30
Linkin Park nagrywa 7. album Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jeśli mieliście wątpliwości, że Chester Bennington i spółka pracują nad nowym materiałem, ostatnie zdjęcie ze studia powinno je rozwiać.

Linkin Park ogłosił rozpoczęcie prac nad kolejnym krążkiem już 25 listopada 2015 roku. Zespół zaktualizował wówczas swój profil na Facebooku oraz oficjalną stronę internetową, na której pojawiła się lakoniczna informacja: „właśnie zaczynamy prace w studiu nad nowym albumem”. Wówczas musieliśmy wierzyć na słowo, teraz dostaliśmy potwierdzenie wizualne.

Najnowsze zdjęcie udostępnione na profilach społecznościowych zespołu potwierdza, że grupa skończyła przerwę świąteczną i wróciła do pracy w studiu. Chester Bennington już forsuje struny głosowe przy mikrofonie:

Wcześniej wokalista chwalił się operacją kostki, po której od razu zabierał się do roboty nad nagraniami.

Wciąż nie wiemy zbyt wiele o następcy „The Hunting Party” z 2014 roku. Czy zespół będzie kontynuował zdecydowanie bardziej rockową drogę z minimalnym dodatkiem elektroniki? Pozytywna reakcja na poprzedni krążek mogłaby to sugerować, z drugiej strony Mike Shinoda uważa ją za sygnał do eksperymentowania na innych polach.

Z kreatywnego punktu widzenia, zmierzamy tam, dokąd poprowadzi nas muzyka. Jestem bardzo zadowolony z odzewu, jaki mieliśmy po „The Hunting Party”. Wydaje mi się, że jesteśmy gotowi, by teraz wyruszyć w nowym kierunku na kolejnej płycie, która ukaże się w 2016 roku.

„The Hunting Party” był pierwszą płytą od czasów „Meteory”, której nie wyprodukował Rick Rubin. To również jedyny album w dorobku zespołu, na który zaproszono gości. W utworach wystąpili Page Hamilton z Helmet, Daron Malakian z System of a Down, Tom Morello z Rage Against the Machine oraz raper Rakim.

Linkin Park nagrał w międzyczasie kawałek „Darker Than Blood” we współpracy ze Stevem Aokim, który znalazł się na jego wydawnictwie „Neon Future II”. Muzycy współpracowali już wcześniej przy okazji albumu z remiksami „Recharged”, gdzie trafiło nagranie „A Light That Never Comes”.

W którą stronę udadzą się muzycy tym razem i czy wspomoże ich znowu Rick Rubin? Powinniśmy się przekonać już wkrótce - Linkin Park to nie Tool. Na razie pozostaje nam cierpliwie wpatrywać się w obrazek z oficjalnej strony zespołu:

linkinpark Fot. foto: linkinpark.com

Czekacie na nowe wydawnictwo Linkin Park?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.