07.01.2016 15:30

Linkin Park nagrywa 7. album

Jeśli mieliście wątpliwości, że Chester Bennington i spółka pracują nad nowym materiałem, ostatnie zdjęcie ze studia powinno je rozwiać.

Linkin Park nagrywa 7. album
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Linkin Park ogłosił rozpoczęcie prac nad kolejnym krążkiem już 25 listopada 2015 roku. Zespół zaktualizował wówczas swój profil na Facebooku oraz oficjalną stronę internetową, na której pojawiła się lakoniczna informacja: „właśnie zaczynamy prace w studiu nad nowym albumem”. Wówczas musieliśmy wierzyć na słowo, teraz dostaliśmy potwierdzenie wizualne.

Najnowsze zdjęcie udostępnione na profilach społecznościowych zespołu potwierdza, że grupa skończyła przerwę świąteczną i wróciła do pracy w studiu. Chester Bennington już forsuje struny głosowe przy mikrofonie:

Wcześniej wokalista chwalił się operacją kostki, po której od razu zabierał się do roboty nad nagraniami.

Wciąż nie wiemy zbyt wiele o następcy „The Hunting Party” z 2014 roku. Czy zespół będzie kontynuował zdecydowanie bardziej rockową drogę z minimalnym dodatkiem elektroniki? Pozytywna reakcja na poprzedni krążek mogłaby to sugerować, z drugiej strony Mike Shinoda uważa ją za sygnał do eksperymentowania na innych polach.

"

Z kreatywnego punktu widzenia, zmierzamy tam, dokąd poprowadzi nas muzyka. Jestem bardzo zadowolony z odzewu, jaki mieliśmy po „The Hunting Party”. Wydaje mi się, że jesteśmy gotowi, by teraz wyruszyć w nowym kierunku na kolejnej płycie, która ukaże się w 2016 roku. "

„The Hunting Party” był pierwszą płytą od czasów „Meteory”, której nie wyprodukował Rick Rubin. To również jedyny album w dorobku zespołu, na który zaproszono gości. W utworach wystąpili Page Hamilton z Helmet, Daron Malakian z System of a Down, Tom Morello z Rage Against the Machine oraz raper Rakim.

Linkin Park nagrał w międzyczasie kawałek „Darker Than Blood” we współpracy ze Stevem Aokim, który znalazł się na jego wydawnictwie „Neon Future II”. Muzycy współpracowali już wcześniej przy okazji albumu z remiksami „Recharged”, gdzie trafiło nagranie „A Light That Never Comes”.

W którą stronę udadzą się muzycy tym razem i czy wspomoże ich znowu Rick Rubin? Powinniśmy się przekonać już wkrótce - Linkin Park to nie Tool. Na razie pozostaje nam cierpliwie wpatrywać się w obrazek z oficjalnej strony zespołu:

linkinpark

Czekacie na nowe wydawnictwo Linkin Park?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Linkin Park